TÜRSAB BARSELONA İNCELEME GEZİSİ / 24 – 28 KASIM 2013

TÜRSAB Barselona İnceleme Gezisi / 24 – 28 Kasım 2013

Barselona Turizm ve Kongre Bürosu, TÜRSAB ve THY işbirliğinde 14 kişilik Türk seyahat acentaları heyeti; Birliğimiz Başkan Danışmanı Alper Maçkan başkanlığında, TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Departmanı’ndan Özge Ünal’ın katılımlarıyla 24 – 28 Kasım 2013 tarihlerinde İspanya’nın Barselona şehrine bir inceleme gezisi düzenlemiştir.

Gezi süresince heyet Lam Rambra’daki Le Meridien Barselona 5* ve Fira Palace isimli iki otelde konaklamıştır. 24 Kasım 2013 akşamı heyetimiz için bir Hoşgeldiniz Yemeği gerçekleşmiş, söz konusu yemeği T.C. Barselona Başkonsolosumuz Emir Salim Yüksel’de onurlandırmış katılımcılarla bire bir sohbet etme imkânı sağlanmıştır.

Gezinin ikinci gününde yerel bir rehber eşliğinde şehrin MICE ve Kongre turizmi merkezleri ziyaret edilmiş ve Melia Sky Hotel 4*’e geçilerek odaları ve konferans salonları görülmüştür. Sonrasında T.C. Barselona Başkonsolosu Emir Salim Yüksel makamında ziyaret edilmiştir. Söz konusu toplantıda Birliğimizin düzenlemiş olduğu ziyaretin amacı, Türkiye ve Barselona arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin geliştirilmesine yönelik atılması gereken adımlar, İspanya ve Türkiye arasındaki vize prosedürleri ve kolaylaştırılması için neler yapılabileceği mütalaa edilmiştir. Ziyarete Barselona Turizm ve Kongre Bürosu Direktörü Christoph Tessmar ve Uluslararası Tanıtım Sorumlusu Elana Altemir de eşlik etmiştir. Başkonsolosluk ziyaretimiz akabinde Hotel Casa Fuster 5* GL ve Rey Don Juan Carlos I Hotel & Palau de Congressos de Catalunya otelleri ve toplantı salonları ziyaret edilmiştir.

26 Kasım 2013 La Rocca Village ve La Florida Hotelleri ziyaret edilmiş yetkilileriyle birebir görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

27 Kasım 2013 sabahı Le Meridien otelden çıkış yapılıp Barselona Olymic Port’a gidilerek Barselona’nın önemli turizm temsilcileri ile bir araya gelinmiştir. Sonrasında son gece konaklamanın gerçekleştirilecek olduğu Fira Palace 4* Hotel ziyaret edilerek otel ve toplantı odaları görülmüştür. Fira Palace Hotel’de sektör temsilcilerinin katılımıyla bir workshop düzenlenerek işbirliği olanakları görüşülmüştür. İlgili kişilerin iletişim bilgileri üyelerimizin bilgilerine sunulmştur. Akşam yemeği için Barselona W Hotel’e geçilmiş, otel ziyareti gerçekleştirilmiştir.

28 Kasım 2013 tarihinde Fira Palace otel’den çıkış yapılak THY seferiyle Barselona’dan İstanbul’a hareket edilmiştir.

İnceleme gezisi, Barselona Turizm ve Kongre Bürosu tarafından son derece profesyonelce organize edilmiş olup, program boyunca Barselona’nın cazibe alanlarının ziyaret edilmesi, programa dahil edilen workshop vesilesiyle de kısa sürede geziden maksimum fayda sağlanması amaçlanmıştır.

Gezi sonrasında katılımcıların görüşlerinden de anlaşıldığı üzere Barselona’ya gerçekleştirilen bu inceleme gezisi vesilesiyle halihazırda Barselona turu yapan acentalarımızın Incentive ve MICE Turizmi hususunda, konferans salonları ve otelleri kapsamında turlarına ekleyebilecekleri birçok yenilikle karşılaştıkları görüşü hakimdir. İspanya ile çalışan ve çalışma potansiyeli olan acentalarımız için büyük bir deneyim olan bu gezi tüm grupça ilgiyle karşılanmıştır.

TÜRSAB Barselona İnceleme Gezisi İşbirliği Talepleri

TÜM HABERLER
16  Mayıs  2022
Elma Yolu Bilgilendirme Gezisi Gerçekleşti
HABERİ OKU
13  Mayıs  2022
TÜRSAB "Kültürel Miras ve Turizm" Paneli Gerçekleşti
HABERİ OKU
12  Mayıs  2022
Prof. Dr. İlber Ortaylı Standımızı Ziyaret Etti
HABERİ OKU
12  Mayıs  2022
"Uluslararası Havayolu Taşımacılar Birliği IATA"da Birliğimiz Temsil Edildi
HABERİ OKU
12  Mayıs  2022
TÜRSAB Turizm Forumu "Turizmin Geleceği" Oturumu
HABERİ OKU
12  Mayıs  2022
TÜRSAB Turizm Forumu "Ekonomik Gelişmelerin Türkiye ve Dünya Turizmine Etkisi" ...
HABERİ OKU
12  Mayıs  2022
TÜRSAB Turizm Forumu "Turizmin Geleceği" Paneli Açılış Konuşmaları
HABERİ OKU
12  Mayıs  2022
"Birlikte Daha Güçlüyüz" Sektörel Buluşma
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
16  Mayıs  2022
TÜRSAB Fibabanka İş Birliği ile "Tatil Finansmanı" Anlaşması Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
16  Mayıs  2022
Bakanlığa Ödenen Belge Aslı Ücreti Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
16  Mayıs  2022
Milli Saraylar'a Bağlı Saray, Köşk, Kasır, Müze ve Fabrikalarda Uygulanacak Ziy...
HABERİ OKU
16  Mayıs  2022
TÜRSAB Turizm Forumu "Turizmin Geleceği" Medya Platformu
HABERİ OKU
16  Mayıs  2022
1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı Medya Platformu
HABERİ OKU
13  Mayıs  2022
Balıkesir Kahvaltı Fest Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
13  Mayıs  2022
Kültür Keşifleri Canlı Yayını 17 Mayıs Salı | 16.00
HABERİ OKU
13  Mayıs  2022
Avrupa Müzeler Gecesi (İstanbul Arkeoloji Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi...
HABERİ OKU