TÜRSAB BARSELONA İNCELEME GEZİSİ / 24 – 28 KASIM 2013

TÜRSAB Barselona İnceleme Gezisi / 24 – 28 Kasım 2013

Barselona Turizm ve Kongre Bürosu, TÜRSAB ve THY işbirliğinde 14 kişilik Türk seyahat acentaları heyeti; Birliğimiz Başkan Danışmanı Alper Maçkan başkanlığında, TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Departmanı’ndan Özge Ünal’ın katılımlarıyla 24 – 28 Kasım 2013 tarihlerinde İspanya’nın Barselona şehrine bir inceleme gezisi düzenlemiştir.

Gezi süresince heyet Lam Rambra’daki Le Meridien Barselona 5* ve Fira Palace isimli iki otelde konaklamıştır. 24 Kasım 2013 akşamı heyetimiz için bir Hoşgeldiniz Yemeği gerçekleşmiş, söz konusu yemeği T.C. Barselona Başkonsolosumuz Emir Salim Yüksel’de onurlandırmış katılımcılarla bire bir sohbet etme imkânı sağlanmıştır.

Gezinin ikinci gününde yerel bir rehber eşliğinde şehrin MICE ve Kongre turizmi merkezleri ziyaret edilmiş ve Melia Sky Hotel 4*’e geçilerek odaları ve konferans salonları görülmüştür. Sonrasında T.C. Barselona Başkonsolosu Emir Salim Yüksel makamında ziyaret edilmiştir. Söz konusu toplantıda Birliğimizin düzenlemiş olduğu ziyaretin amacı, Türkiye ve Barselona arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin geliştirilmesine yönelik atılması gereken adımlar, İspanya ve Türkiye arasındaki vize prosedürleri ve kolaylaştırılması için neler yapılabileceği mütalaa edilmiştir. Ziyarete Barselona Turizm ve Kongre Bürosu Direktörü Christoph Tessmar ve Uluslararası Tanıtım Sorumlusu Elana Altemir de eşlik etmiştir. Başkonsolosluk ziyaretimiz akabinde Hotel Casa Fuster 5* GL ve Rey Don Juan Carlos I Hotel & Palau de Congressos de Catalunya otelleri ve toplantı salonları ziyaret edilmiştir.

26 Kasım 2013 La Rocca Village ve La Florida Hotelleri ziyaret edilmiş yetkilileriyle birebir görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

27 Kasım 2013 sabahı Le Meridien otelden çıkış yapılıp Barselona Olymic Port’a gidilerek Barselona’nın önemli turizm temsilcileri ile bir araya gelinmiştir. Sonrasında son gece konaklamanın gerçekleştirilecek olduğu Fira Palace 4* Hotel ziyaret edilerek otel ve toplantı odaları görülmüştür. Fira Palace Hotel’de sektör temsilcilerinin katılımıyla bir workshop düzenlenerek işbirliği olanakları görüşülmüştür. İlgili kişilerin iletişim bilgileri üyelerimizin bilgilerine sunulmştur. Akşam yemeği için Barselona W Hotel’e geçilmiş, otel ziyareti gerçekleştirilmiştir.

28 Kasım 2013 tarihinde Fira Palace otel’den çıkış yapılak THY seferiyle Barselona’dan İstanbul’a hareket edilmiştir.

İnceleme gezisi, Barselona Turizm ve Kongre Bürosu tarafından son derece profesyonelce organize edilmiş olup, program boyunca Barselona’nın cazibe alanlarının ziyaret edilmesi, programa dahil edilen workshop vesilesiyle de kısa sürede geziden maksimum fayda sağlanması amaçlanmıştır.

Gezi sonrasında katılımcıların görüşlerinden de anlaşıldığı üzere Barselona’ya gerçekleştirilen bu inceleme gezisi vesilesiyle halihazırda Barselona turu yapan acentalarımızın Incentive ve MICE Turizmi hususunda, konferans salonları ve otelleri kapsamında turlarına ekleyebilecekleri birçok yenilikle karşılaştıkları görüşü hakimdir. İspanya ile çalışan ve çalışma potansiyeli olan acentalarımız için büyük bir deneyim olan bu gezi tüm grupça ilgiyle karşılanmıştır.

TÜRSAB Barselona İnceleme Gezisi İşbirliği Talepleri

TÜM HABERLER
27  Ocak  2023
TÜRSAB İŞKUR İş Birliği Protokolü İmza Töreni Genel Merkezimizde Gerçekleşti
HABERİ OKU
27  Ocak  2023
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
27  Ocak  2023
TÜRSAB Heyetimiz İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı ve İstanbul Turizm Plat...
HABERİ OKU
26  Ocak  2023
Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman Batı Akdeniz BTK Heyetimizle Bir Araya Ge...
HABERİ OKU
25  Ocak  2023
TÜRSAB Heyetimiz Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde’i Ma...
HABERİ OKU
24  Ocak  2023
İstanbul Asya ve İstanbul Fatih Bölge Temsil Kurulları Ortak Bir Olağan Yöneti...
HABERİ OKU
20  Ocak  2023
İstanbul Boğaziçi BTK ve Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliğinde Hakkar...
HABERİ OKU
20  Ocak  2023
Yönetim Kurulu Üyemiz Elif Ural ve Başkan Başdanışmanımız Tolga Gencer FITUR MA...
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
27  Ocak  2023
Firmaların Yurt Dışı Kaynaklı Dövizlerinin Türk Lirasına Dönüşümünün Desteklenm...
HABERİ OKU
26  Ocak  2023
Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun
HABERİ OKU
24  Ocak  2023
TÜRSAB İŞKUR İş Birliği Protokolü İmza Töreni Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
23  Ocak  2023
Beykoz Cam ve Billur Müzesi Özel Yayını 25 Ocak Çarşamba | 16.00
HABERİ OKU
21  Ocak  2023
İK Stratejileri Canlı Yayını 23 Ocak Pazartesi | 14.00
HABERİ OKU
19  Ocak  2023
Bilet Satışında PCI DSS Uyumluluğuna İlişkin Yeni Hüküm Hakkında Önemli Duyuru
HABERİ OKU
19  Ocak  2023
Bilet Satışında "GDS" Üzerinden Yapılan Kredi Kartlı İşlemler Hakkında Önemli D...
HABERİ OKU
18  Ocak  2023
26. EMITT Fuarı Hakkında Duyuru
HABERİ OKU