TÜRSAB MALTA İNCELEME GEZİSİ / 02 – 05 NİSAN 2014

TÜRSAB Malta İnceleme Gezisi / 02 – 05 Nisan 2014

TÜRSAB, Orange Cruises Lines ve THY işbirliğinde 15 kişilik Türk seyahat acentaları heyeti 02 – 05 Nisan 2014 tarihlerinde Malta’ya bir inceleme gezisi düzenlemiştir. TÜRSAB Kültür Komitesi Genel Sekreteri Gülsen Kırbaş’ın heyet başkanlığı yapmış olduğu söz konusu geziye Kurumsal İlişkiler Departmanı’ndan Berna Akar eşlik etmiştir.

02 Nisan 2014 sabahı, THY’nın sabah uçuşuyla iki buçuk saatlik bir yolculuk sonrasında Malta Luqa Havalimanına varılmıştır. Heyet; iki gruba ayrılarak gezi süresince konaklamanın gerçekleştirildiği ve St. Julians’ta yer alan Corinthia St.George Hotel ve Radisson Blu St. George Hotel’e yerleşmiştir. Aynı gün Corinthia Hotel infosu gerçekleştirilerek otelin, misafirlerine sağlamakta olduğu tüm hizmetlere ilişkin detaylı bilgi alınmış ve odalar, toplantı& konferans odaları, restoranlar vs.. görülmüştür.

Malta; Orta Akdeniz’de yer alan, Avrupa Birliği’ne üye bir ada ülkesidir. 400.000 nüfuslu ülke, yılda 1.500.000 turist tarafından ziyaret edilmekte olup, ülke gelirinin başlıca kısmı turizmden elde edilmektedir. 1964 yılına kadar İngiliz sömürgesi altında kalan ülkede, ülkenin resmi dili Maltaca ve İngilizcedir. ( Maltaca: Arapça dilbilgisi üzerine İtalyanca terim ve kavramlardan oluşan bir dil) Malta daha çok deniz turizmi için tercih edilmekte olup, alışveriş merkezlerinin, gece kulüplerinin ve değişik damak zevklerine hitap eden restoranların bulunduğu St.Julians, Sliema ve Paceville şehirleri ile de turistlerin ilgisini çekmektedir.

4 gün süren gezi süresince, St. Julians, Valletta, Sliema ve Mdina şehirleri görülmüştür.

03 Nisan 2014, Perşembe günü, büyük taşlardan yapılmış, Milattan önce 3600 – 3200 yıllarına dayanan Dayana Hagar Qim ve Mnajdra Tapınakları ziyaret edilmiştir. Akabinde; UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan St. Julians’tan 20 dakika sürüş mesafesinde bulunan başkent Valletta ile St. John Manastır ve Katedrali gezilmiştir.

Başkent Valletta, Malta’nın başlıca liman şehri olup, adını Osmanlı’nın saldırı girişimini geri çeviren Malta Şövalyelerinin büyük ustası Jean de Valette’dan almıştır.

Kastilya’dan hareket edilerek, Büyük Liman’dan tersaneye kadar uzanan manzarasıyla Üst Barakka Bahçeleri görülmüş ve Malta Şövalyeleri tarafından yapılan Barok kiliselerinden biri olan St. John Manastırı ziyaret edilmiştir. Manastır’ın bir bölümünde ünlü İtalyan ressam Caravaggio’nun ünlü eserleri bulunmaktadır.

Şehir turu sonrasında; heyet, T.C. Valletta Büyükelçisi Sayın Ayşe Sezgin’i makamında ziyaret etmiş, Sayın Büyükelçimiz ile Birliğimizin düzenlemiş olduğu ziyaretin amacı paylaşılmış, Türkiye ve Malta arasındaki ilişkiler, bu ilişkilerin geliştirilmesine yönelik atılması gereken adımlar ve iki ülke arasındaki turizm trafiğini artırmak üzere yapılabilecekler üzerine görüşülmüştür.

Büyükelçilik ziyareti sonrasında; Malta Turizm Otoritesi ofisi ziyaret edilmiş olup, ardından heyette 2. grubun konakladığı bir diğer otel olan Radisson Blu Otel infosu ve sonrasında Kennedy Nova ve 115 Strand Hotel infoları gerçekleştirilmiştir.

04 Nisan 2014, Cuma günü, 20 dakika sürüş mesafesinde bulunan Temel Reis filminin çekildiği Temel Reis Köyü – Popeye Village ziyaret edilmiştir. 1980 yılında gerçekleştirilen film çekimi sonrasında film seti orijinal hali korunarak turistik bir merkez haline dönüştürülmüştür.

Sonrasında; eski başkent olan etrafı surlarla çevrili orta çağ şehri Mdina’ya hareket edilmiştir. Günümüzde, şehirde 200 kişi ikamet etmektedir. Sessiz şehir olarak da anılan Mdina şehri; St. Jean Şövalyeleri Malta’ya gelinceye kadar başkent olarak kalmıştır.

Mdina turu akabinde; St. Julians’a geri dönülerek Intercontinental Otel, Golden Tulip Vivaldi Otel ve Cavallieri Hotel infosu gerçekleştirilerek otellerle ilgili tüm detaylar heyetimize aktarılmıştır.

5 Nisan 2014, Cumartesi günü, heyet; Valetta limanına hareket ederek, 1700 kişi kapasiteli NeoRomantica gemisine ilişkin bilgi almış ve sonrasında Luqa Havalimanı’na hareket etmiştir.

02 – 05 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen gezi süresince Malta’nın turistik merkezleri ve otellere ilişkin olarak yakınen bilgi sahibi olunması ve kısa süre zarfında geziden maksimum fayda sağlanması amaçlanmıştır.

Gezi sonrasında katılımcılar ile görüşüldüğü üzere Malta’ya gerçekleştirilen inceleme gezisi neticesinde Birliğimiz üyesi seyahat acentalarının Malta turlarında yeni düzenlemeler yapabilecekleri ve Malta ile çalışmak isteyen acentalarımız için önemli bir deneyim olduğu belirtilmiştir.

TÜM HABERLER
27  Ocak  2023
TÜRSAB İŞKUR İş Birliği Protokolü İmza Töreni Genel Merkezimizde Gerçekleşti
HABERİ OKU
27  Ocak  2023
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
27  Ocak  2023
TÜRSAB Heyetimiz İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı ve İstanbul Turizm Plat...
HABERİ OKU
26  Ocak  2023
Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman Batı Akdeniz BTK Heyetimizle Bir Araya Ge...
HABERİ OKU
25  Ocak  2023
TÜRSAB Heyetimiz Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde’i Ma...
HABERİ OKU
24  Ocak  2023
İstanbul Asya ve İstanbul Fatih Bölge Temsil Kurulları Ortak Bir Olağan Yöneti...
HABERİ OKU
20  Ocak  2023
İstanbul Boğaziçi BTK ve Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliğinde Hakkar...
HABERİ OKU
20  Ocak  2023
Yönetim Kurulu Üyemiz Elif Ural ve Başkan Başdanışmanımız Tolga Gencer FITUR MA...
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
27  Ocak  2023
Firmaların Yurt Dışı Kaynaklı Dövizlerinin Türk Lirasına Dönüşümünün Desteklenm...
HABERİ OKU
26  Ocak  2023
Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun
HABERİ OKU
24  Ocak  2023
TÜRSAB İŞKUR İş Birliği Protokolü İmza Töreni Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
23  Ocak  2023
Beykoz Cam ve Billur Müzesi Özel Yayını 25 Ocak Çarşamba | 16.00
HABERİ OKU
21  Ocak  2023
İK Stratejileri Canlı Yayını 23 Ocak Pazartesi | 14.00
HABERİ OKU
19  Ocak  2023
Bilet Satışında PCI DSS Uyumluluğuna İlişkin Yeni Hüküm Hakkında Önemli Duyuru
HABERİ OKU
19  Ocak  2023
Bilet Satışında "GDS" Üzerinden Yapılan Kredi Kartlı İşlemler Hakkında Önemli D...
HABERİ OKU
18  Ocak  2023
26. EMITT Fuarı Hakkında Duyuru
HABERİ OKU