“Dijital Dönüşüm” Projesi İçin İmzalar Atıldı

Seyahat acentalarının gelişen dijital teknolojiye adapte olabilmesi için çalışmalar yürüten TÜRSAB, hayata geçireceği “Dijital Dönüşüm” projesi için Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ile iş birliği anlaşması imzaladı. 6 ay sürecek projenin tamamlanmasının ardından oluşturulacak rapor, ortak bir etkinlikle kamuoyu ve TÜRSAB üyesi acentalara duyurulacak.

Seyahat acentalarının verimli, etkin ve yenilikçi yöntemler ile çalışmasına katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından hayata geçirilecek olan “Dijital Dönüşüm” projesine ilişkin iş birliği protokolü, 10 Eylül 2018 tarihinde TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı tarafından imzalandı.

“Dijital Dönüşüm” projesinin sonuçları, ortak bir etkinlikle açıklanacak

Proje kapsamında  danışmanlık şirketi ile çalışacak olan TÜRSAB ve TBV, öncelikle konuyla ilgili çalışmayı yürütecek olan “Dijital Dönüşüm Proje Takımı” kuracak. Daha sonra bu takım, dünya genelindeki seyahat acentaları ve tur operatörlerinin çalışma modellerini inceleyerek, dijital dönüşüm alanında bir yol haritası belirleyecek. Proje kapsamında, durum tespiti ve sektörün ihtiyaçlarını belirlenmesi için sektörel toplantılar, çalıştaylar, fuarlar ve anket gibi çalışmalar gerçekleştirilecek.

Altı ay sürecek olan “Dijital Dönüşüm” projesinin tamamlanmasının ardından TBV ve danışman kurum iş birliğinde hazırlanan, vizyon, strateji ve eylem planını içeren rapor TÜRSAB’a teslim edilecek. Projenin sonuçları ise iki kurum tarafından düzenlenecek ortak bir etkinlikle TÜRSAB üyesi acentalar ve kamuoyu ile paylaşılacak.

  • “Dijital Dönüşüm” Projesi İçin İmzalar Atıldı
  • “Dijital Dönüşüm” Projesi İçin İmzalar Atıldı
  • “Dijital Dönüşüm” Projesi İçin İmzalar Atıldı