Barış ve Huzur Diliyoruz

2015 yılının sonuna yaklaşıyoruz. Bütün dileğimiz, biten yılın giderken dünyayı, güzel ülkemizi ve bu ülkenin en önemli ekmek kapılarından biri olan sektörümüzü dar boğaza sokan olumsuz politikaları, saldırganlıkları, çağ dışı, yıkıcı, bölücü, kırıcı ne varsa beraberinde götürmesi. Dünyadaki kargaşa kadar güneyimizdeki savaşların da etkisiyle yavaşlayan turist trafiğinin yeniden canlanması.  Kavganın yerini barışa ve huzura terketmesi. Bu vesileyle Kasım ayında Fransa’nın Paris’te yaşadığı felaketi bir kere de buradan şiddetle kınıyor, acılarını paylaşıyorum. 

Çok şükür ki TÜRSAB dünyası için mutluluk verici gelişmeler de var. Bunlardan biri Birliğimizin İstanbul, Beşiktaş, Fulya’da bir süredir inşaatı devam eden TÜRSAB Genel Merkez Yeni Hizmet Binası’nın yapımının tamamlanmış bulunması. Yeni binamızın şimdiki ve gelecekteki sakinlerine ve tüm TÜRSAB ailesine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. 

Komşumuz Yunanistan ve diğer ülkelerle aramızdaki turizm ilişkilerini geliştirmeye yönelik işbirliği ve iletişim Kasım ayında yine canlıydı. Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Vize Konsolosu Danai Vasilaki, Birliğimizi ziyaret etti ve karşılıklı olarak atılması gereken adımları gözden geçirdik. Japon Seyahat Acentaları Birliği Outbound Seyahat Geliştirme Genel Müdürü Hidenori Sakai ve beraberindeki bir heyet de keza Birliğimizi ziyaret etti. Türkiye Turizm Potansiyeli sunumunun da izlendiği toplantıda, TÜRSAB faaliyetleri, iki ülke arasındaki turizm trafiği ve turist artışına yönelik hususları görüştük. 

Şimdi önümüzde yine önemli bir TÜRSAB toplantısı var: 5-6 Aralık 2015 tarihlerinde yapacağımız 22. Olağan Genel Kurulumuz! Genel Kurul “olağan” ama bu yılkine gösterilen ilgi “olağanüstü”! Bu da bizi mutlu ediyor. Genel Kurulumuzun sektörümüz ve üyelerimiz için en doğru kararı vereceğine emin olarak şimdiden başarılar diliyorum.

Başaran ULUSOY 

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı

 

  • Barış ve Huzur Diliyoruz