BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Sözlerime başlarken Ramazan Bayramınızı içten kutluyor, bayramın ülkemize barış, bereket, huzur ve uğur getirmesini diliyorum. Bu yıl Ramazan Bayramı’nın 9 gün olmasına, tatile ihtiyacı olan halkımız kadar, sektörümüz adına da çok sevindiğimi belirtmeliyim. Nitekim, gerek uzunca tatil, gerekse ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan ekonomik-politik konjonktür nedeniyle hayli ucuzlayan tatil olanakları turizm doluluk oranlarını yükseltti. Buna “erken rezervasyon”un getirdiği ehven koşullar da eklendiğinde bu tatil gerçekten “bayram” edilecek umarız…

Geçtiğimiz Haziran ayına, TÜRSAB’ın yıllardır yaptığı işler arasında en anlamlılarından biri olan Özel TÜRSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin mezuniyet töreni ile başladık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atütürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir” sözünü ilke edinerek çıktığımız bu yolda, 11 yıldır başarılı bir biçimde yol almaktayız.

Yine Haziran’ın ilk haftasında Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Nabi Avcı’yı ziyaret ederek sorunlarımızı dile getirdik. 10 Haziran’da da Sayın Bakanımız, sektörümüzün önde gelen kurum ve yetkililerinin katılımıyla İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir toplantı yaptı. Toplantıda sektörün içinde bulunduğu krizin önüne geçilmesi ve minimum düzeye indirilmesi açısından kısa ve uzun vadede alınması gereken önemler dile getirildi. Bundan böyle bu toplantıların her ay düzenli olarak yapılmasının faydalı olacağı dile getirildi. Haziran boyunca çeşitli televizyon kanallarında erken rezervasyonun erdemlerini anlattık, turizm sektörünün taleplerini dile getirdik. Bu arada TÜRSAB ile Türkiye Barolar Birliği arasında, 81 ilimizdeki barolara kayıtlı 95 bin 280 avukat ile 11 bin 500 stajyer avukat ve ailelerine uygun fiyatlı yurtiçi tatil sunulması ve turizm sektörüne katkı sağlanması amacıyla bir protokol imzaladık.

2016’nın ikinci yarısında daha iyi haberler paylaşmak umuduyla, tekrar iyi bayramlar...