Beraber Daha Güçlüyüz, Sektörümüzü Daha da Güçlendireceğiz!

Sevgili meslektaşlarım, hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum.

Yaklaşan yaz sezonu öncesi hazırlıklarını sürdüren seyahat Acentalarımızın başarılı bir sezon geçirmesini temenni ediyor ve TÜRSAB olarak her konuda meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Erken seçim kararı ve yabancı ziyaretçi sayısında beklediğimiz artış ile yoğun bir yaz dönemi geçirmeye hazırlanan sektörümüzün olası sıkıntılarının giderilmesi için tüm paydaşlar ile irtibat ve temaslarımızın sürdüğünü belirtmek isterim.

Siyasi partilerimizin seçim bildirgelerinde ekonominin lokomotifi ve cari açığın ilacı olan sektörümüze özel bir bölüm ayıracaklarına ve turizmi öncelikli sektörler arasında kabul edeceklerine inanıyorum. Seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Kültür ve Turizm Bakanlığımızın öncülüğünde yurt dışı tanıtım ve pazarlama çalışmalarımızı büyük bir şevkle sürdürüyoruz. Dubai fuarının ardından MICE için büyük önem taşıyan Frankfurt IMEX fuarında ilk kez TÜRSAB olarak standımızla ülkemizi temsil ediyoruz.

Değerli meslektaşlarım, Sayın Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmelerde sektörümüze olan hakimiyeti ve sorunlarına olan yapıcı yaklaşımı bizleri memnun etti. Kendileriyle hem Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde hem DEİK toplantısında hem de bizi davet ettikleri Özbekistan ziyaretlerinde görüşme fırsatı bulduk. Gerçekleştirmek istediğimiz projelerde zatıalilerinin desteğini önemsiyoruz.

TÜRSAB olarak katıldığımız veya düzenlediğimiz yurt içi ve yurt dışındaki etkinlik ve toplantıları günlük olarak resmi internet sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kıymetli meslektaşlarım, göreve geldiğimiz kısa süre içinde geçmiş dönemden bugüne yansıyan sorunlar yaşadık, yaşıyoruz. Bu sorunları olabildiğince birlik üyelerine yansıtmadan kendi içimizde çözmeye çalıştığımızı ayrıca belirtmek istiyorum. Üreten, büyüyen, çalışan Acentalar olmadan güçlü bir turizm sektörü olamaz! Bu nedenle, TÜRSAB'ın büyümesi için tüm arkadaşlarımla elimizi taşın altına koymuş durumdayız. En büyük destek sizlerden aldığımız güç!

Bize her konuda her zaman ulaşabilirsiniz. Hepinize şimdiden güzel bir yaz sezonu diliyor; sağlıklı ve bol kazançlar temenni ediyorum.

Firuz B. Bağlıkaya

Yönetim Kurulu Başkanı