Herkese İyi Bayramlar

Bir yaz sezonunu daha geride bıraktık. Deniz, güneş, kum dolu günler, sektörümüz için en önemli dönem, yaz sezonu, ardımızda kaldı. Ama her zaman söylediğimiz gibi, Türkiye sadece deniz, güneş, kum ülkesi değildir. Burası; tarihi ve kültürüyle insan çeken, müzeleri ve ören yerleriyle dünya turizminde yer edinen bir ülke. Türkiye dört mevsim turizm yapan, yılın her ayında turist ağırlayan bir ülke. O halde “sezonu bitirdik” demek yerine, işimiz daha yeni başlıyor diyebiliriz. 

Şimdi önümüzde önemli günler var. 24-27 Eylül tarihleri arasında Kurban Bayramı’nı idrak edeceğiz. Bu önemli günler hem milletimiz, hem sektörümüz için çok önemli. Kurban Bayramı, yoksullara, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için değerli bir vakit. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek milli borcumuz, kardeşlik görevimiz. Öte yandan, yazın son demlerini yaşayacağımız Eylül ayı sektörümüz için de önemli. Geç yaz tatili yapmak isteyenler, Eylül boyunca sahillere inecek ve okullar açılmadan önce yazdan kalma havaların tadını çıkaracak. 

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı ise bu sene Kurban Bayramı’ndan sonra, yani 28 Eylül’de başlayacak. Yaklaşık 18 milyon çocuğumuzu 22 Ocak 2016 Cuma günü çalacak yarıyıl tatili ziline kadar, koşturmalı ve heyecanlı bir süreç bekliyor. Tabi onlarla birlikte bizleri de... Ben, bu yıl okula başlayacak miniklerimizden, üniversite sınavı heyecanı yaşayacak gençlerimize kadar tüm çocuklarımıza başarılı bir öğrenim yılı ve tüm milletimize iyi bayramlar diliyorum.

Başaran ULUSOY 

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı

  • Herkese İyi Bayramlar