Önemli Bir Zaman Dilimine Doğru

Temmuz ayında idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı’nda seyahat acentaları kanalıyla yurt içinde 180 bin, yurtdışında ise 20 bin kişi seyahat etti. Bu az bir rakam değil. Her ne kadar ABD ve Avrupa’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar, dünyada yaşanan siyasi hareketlilik ve Avrupa’nın gittikçe kötüleşen ekonomisi sektörümüzü olumsuz etkilese de, bayramı olabildiğince iyi geçirdiğimizi söylemeliyim. Yabancı turist sayısında, yılın ilk yarısında geçen yıla oranla küçük bir düşüş yaşansa da vatandaşlarımızın turizm alanında yarattığı katma değer gurur verici. Örneğin, bayram tatilinde Türk turist tatil için ortalama 250 milyon TL harcadı. Bu rakamlar aynı zamanda, insanımızın hak ettiği tatili yapabildiğini göstermesi bakımından da anlamlı. 

Önümüzde Kurban Bayramı var. Ancak bayrama kadar yaklaşık iki aylık önemli bir zaman dilimi bizi bekliyor. Vatandaşımızın tatile çıkacağı, yabancı turistin güneye inip; Belek, Antalya, Bodrum ve Çeşme’yi dolduracağı iki aydan söz ediyoruz. Sonbaharın gelişi ve Kurban Bayramı’nın gidişiyle kapanacak yaz sezonunun en hararetli günlerinden... 

Düşüşten, krizden, duraklamadan söz edenlere aldırmadan, her zaman yaptığımız gibi, elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu yazı da inşallah, yüksek nitelikli hizmetler, ziyaretçilerimizin biriktirdiği güzel anılar ve çok iyi rakamlarla kapatacağız.

Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Başaran ULUSOY 

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı

  • Önemli Bir Zaman Dilimine Doğru