Sorumluluk Esastır

Meslek hayatım bana şunu öğretti. İşinizi kolay yoldan, hızlıca para kazanmak hedefiyle, saldırgan bir tutum ve tatmin olmayan bir iştahla yaparsanız başarılı olamazsınız

Uzun vadeli düşünür ve her ne iş olursa olsun o işi yaparken toprakta yürüyen karıncaya olan sorumluluğunuzu dahi düşünürseniz başarı er geç sizi bulur. Hele bizim sektörümüzde, turizmde, sorumluluk esastır. Bir kere doğaya karşı sorumluyuz. O olmasa biz de olmayız. Bu ülke bizim hem evimiz hem ekmeğimiz. Ona gözümüz gibi bakmalıyız. Çünkü turizmi geliştirecek olan şey daha fazla bina değil, hizmettir. Bakın, dünyanın dört bir yanından insanlar aylarca çalışıp yazın dinlenmek için Türkiye’ye geliyor. Bizler onlara karşı da sorumluyuz. Bu insanlar bize emanet. Keyifli vakit geçirmeleri için elimizden geleni yaparken, onlara kendilerini evlerinde hissettirmek de bizim görevimiz. 

Ve tabi bir sorumluluğumuz daha var. O da mesleğimize karşı olan sorumluluğumuz. Türkiye turizmini bugünlere getirenlerin emeklerini boşa çıkarmamak için işimize dört elle sarılmalı, tam bir motivasyonla her geçen yıl çıtayı daha da yükseğe koymalıyız. 

Yeni turizm sezonunu açarken, sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlamalıyız. 

Herkese başarı ve keyif dolu bir yaz sezonu diliyorum.

Başaran ULUSOY 

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı

  • Sorumluluk Esastır