Türkiye 2008 ENAT Kongresi’ne Talip Oldu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), üyesi olduğu Engelsiz Turizm İçin Avrupa Ağı (ENAT)’ın 2008 kongresinin Türkiye’de gerçekleştirilmesine yönünde ENAT’a başvuruda bulundu. ENAT, 2006 Haziran ayında  Avrupa Komisyonu’nun da desteğiyle, beş Avrupa ülkesinden dokuz turizm kuruluşunun girişimiyle kurulan uluslararası bir birlik.  Avrupa’da engelsiz turizmi destekleyen, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen  kurum-kuruluş, kişi yada organizasyonları biraraya getirmeyi amaçlayan ENAT’ın şu anda 46 ülkeden 380 üyesi bulunuyor.  

.ENAT’ın Valensiya’da 21-23 Kasım 2007 tarihleri arasında düzenlenen Kongresinde bir stand açan ve Türkiye’deki engelsiz turizm olanakları ile ilgili bir de sunum yapan TÜRSAB, Kurumun 2008 kongresinin Türkiye’de gerçekleştirilmesi yönündeki talebini ENAT yetkililerine iletti.

2006 yılında kurulan ENAT’ın ikinci kez düzenlediği kongreye yaklaşık 46 ülkeden 300’den fazla delege katıldı. Kongrede TÜRSAB’ı  Başkan Danışmanı Şeref Sevi ile “TÜRSAB  Herkes İçin Engelsiz Turizm Komitesi” danışmanlarından Ercan Tutal temsil etti.