Türkiye’de düzenlenen uluslararası etkinliklere TÜRSAB’ın desteği devam ediyor

Shakıra İstanbul Boğazı’nı Salladı

Association of Turkish Travel Agencies (TÜRSAB)’ın sponsorluğunu yapmakta olduğu BKM Yaz Konserleri kapsamında dünyaca ünlü şarkıcı Shakira İstanbul’da konser verdi. Latin müziğinin sevilen ismi Shakira ‘El Dorado’ dünya turnesi kapsamında İstanbul’da verdiği muhteşem konserle İstanbul Boğazı’nda rüzgar gibi esti. Shakira’nın İstanbul’da Vodafone Park’taki konserini yaklaşık 35 bin kişi izledi.

Shakıra 11 Yıl Sonra İstanbul’da  

Daha önce 2002 ve 2007 yıllarında İstanbul’da konser veren dünyaca ünlü Kolombiyalı sanatçı, 11 yıl sonra İstanbul’da hayranlarıyla yeniden bir araya geldi. 104 milyondan fazla hayranı ile Facebook’ta en çok takip edilen sanatçılardan olan Shakira, İstanbul’da büyük ilgi ile karşılandı. Ailesiyle birlikte İspanya’dan özel uçak ile İstanbul’a gelen Shakira, yanında iki oğlunu da getirdi. Shakira’ya havalimanında gazeteciler Türk baklavası ikram etti. Türkiye ve İstanbul’u çok sevdiğini söyleyen Shakira bu ikrama Türkçe, “Teşekkür ederim, konuşuruz” şeklinde karşılık verdi. 

Shakıra’nın Boğaz Keyfi

Shakira, konserine birkaç saat kala kaldığı otelden 5 yaşındaki oğlu Milan Pigué Mebarak ve 3 yaşındaki Sasha Pigué Mebarak ile birlikte çıktı. Kameralara Türkçe “Merhaba Türkiye” diyerek el sallayan Shakira, konser öncesi çocukları ve ekibiyle birlikte eşsiz güzellikteki İstanbul Boğazı’nı özel yat ile gezdi. Ekibiyle İstanbul turu yapan Shakira, İstanbul Boğazı’na bir kez daha hayran kaldı. İnstagram’da 50 milyon takipçisi olan Shakira, gün boyu İstanbul’dan paylaşımlar yaptı.

Shakira’dan İstanbul’a Övgü

Shakira’nın konserini izlemeye gelenler, saatler öncesinden stadyumu doldurmaya başladı. Türkiye’yi ziyaret eden turistler de Shakira’yı izleme imkanı buldu. El Dorado turnesi kapsamında İstanbul’da konser vereceğini duyan hayranları, Avrupa ve Asya ülkelerinden Shakira’yı izlemek üzere İstanbul’a tatile geldi. Hem dünyaca ünlü sanatçıyı izleme hem de İstanbul’u gezme imkanı yakaladılar. Konser başladığında stadyumu dolduran muhteşem kalabalığı gören Shakira: “Sizi tekrar gördüğüm için çok mutluyum. Bir kez daha harika bir gece geçireceğiz. İyi eğlenceler” dedi. 2 saat boyunca 4 farklı kostüm giyen, hiç ara vermeden toplamda 20 şarkıyı canlı olarak seslendiren ve kıvrak dansları ile 35.000 kişiyi coşturdu. Konser Sonunda Shakira; “İstanbul yine büyüleyici, İstanbullular yine inanılmazdı. Burada olmaktan böyle bir stadyumda bu kadar coşkulu bir seyirciye buluşmaktan çok mutlu oldum. İstanbul’da daha fazla kalmak isterdim ama devam eden bir programım var. İnanılmaz bir enerjiniz ve ev sahipliğiniz var. Burada kendimi şımartılmış hissediyorum. Umarım en kısa sürede yeniden İstanbul’a geleceğiz” dedi. TÜRSAB yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Türkiye’de bundan sonra Shakira gibi dünya starlarının konser vermesi için her türlü desteği vereceklerini belirtti.

  • Türkiye’de düzenlenen uluslararası etkinliklere TÜRSAB’ın desteği devam ediyor
  • Türkiye’de düzenlenen uluslararası etkinliklere TÜRSAB’ın desteği devam ediyor
  • Türkiye’de düzenlenen uluslararası etkinliklere TÜRSAB’ın desteği devam ediyor
  • Türkiye’de düzenlenen uluslararası etkinliklere TÜRSAB’ın desteği devam ediyor