TÜRSAB Barselona İnceleme Gezisi / 24 – 28 Kasım 2013

Barselona Turizm ve Kongre Bürosu, TÜRSAB ve THY işbirliğinde 14 kişilik Türk seyahat acentaları heyeti; Birliğimiz Başkan Danışmanı Alper Maçkan başkanlığında, TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Departmanı’ndan Özge Ünal’ın katılımlarıyla 24 – 28 Kasım 2013 tarihlerinde İspanya’nın Barselona şehrine bir inceleme gezisi düzenlemiştir.

Gezi süresince heyet Lam Rambra’daki Le Meridien  Barselona 5* ve Fira Palace isimli iki otelde konaklamıştır. 24 Kasım 2013 akşamı heyetimiz için  bir Hoşgeldiniz Yemeği gerçekleşmiş, söz konusu yemeği T.C. Barselona Başkonsolosumuz Emir Salim Yüksel’de onurlandırmış katılımcılarla bire bir sohbet etme imkânı sağlanmıştır.

Gezinin ikinci gününde yerel bir rehber eşliğinde şehrin MICE ve Kongre turizmi merkezleri ziyaret edilmiş ve Melia Sky Hotel 4*’e geçilerek odaları ve konferans salonları görülmüştür. Sonrasında T.C. Barselona Başkonsolosu Emir Salim Yüksel makamında ziyaret edilmiştir. Söz konusu toplantıda Birliğimizin düzenlemiş olduğu ziyaretin amacı, Türkiye ve Barselona arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin geliştirilmesine yönelik atılması gereken adımlar, İspanya ve Türkiye arasındaki vize prosedürleri ve kolaylaştırılması için neler yapılabileceği mütalaa edilmiştir. Ziyarete Barselona Turizm ve Kongre Bürosu Direktörü Christoph Tessmar ve Uluslararası Tanıtım Sorumlusu Elana Altemir de eşlik etmiştir. Başkonsolosluk ziyaretimiz akabinde  Hotel Casa Fuster  5* GL ve Rey Don Juan Carlos I Hotel & Palau de Congressos de Catalunya otelleri ve toplantı salonları ziyaret edilmiştir.  

26 Kasım 2013 La Rocca Village  ve La Florida Hotelleri ziyaret edilmiş yetkilileriyle birebir görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

 27 Kasım 2013 sabahı Le Meridien otelden çıkış yapılıp Barselona Olymic Port’a gidilerek Barselona’nın önemli turizm temsilcileri ile bir araya gelinmiştir. Sonrasında son gece konaklamanın gerçekleştirilecek olduğu Fira Palace 4* Hotel ziyaret edilerek otel ve toplantı odaları görülmüştür. Fira Palace Hotel’de sektör temsilcilerinin katılımıyla bir workshop düzenlenerek işbirliği olanakları görüşülmüştür. İlgili kişilerin iletişim bilgileri üyelerimizin bilgilerine sunulmştur. Akşam yemeği için Barselona W Hotel’e geçilmiş, otel ziyareti gerçekleştirilmiştir.

28 Kasım 2013 tarihinde Fira Palace otel’den çıkış yapılak THY seferiyle Barselona’dan İstanbul’a hareket edilmiştir.

İnceleme gezisi, Barselona Turizm ve Kongre Bürosu tarafından son derece profesyonelce organize edilmiş olup, program boyunca Barselona’nın cazibe alanlarının ziyaret edilmesi, programa dahil edilen workshop vesilesiyle de kısa sürede geziden maksimum fayda sağlanması amaçlanmıştır.

Gezi sonrasında katılımcıların görüşlerinden de anlaşıldığı üzere Barselona’ya gerçekleştirilen bu inceleme gezisi vesilesiyle halihazırda Barselona turu yapan acentalarımızın Incentive ve MICE Turizmi hususunda, konferans salonları ve otelleri kapsamında turlarına ekleyebilecekleri birçok yenilikle karşılaştıkları görüşü hakimdir. İspanya ile çalışan ve çalışma potansiyeli olan acentalarımız için büyük bir deneyim olan bu gezi tüm grupça ilgiyle karşılanmıştır.

 TÜRSAB Barselona İnceleme Gezisi İşbirliği Talepleri