Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları / Bursa

30440 sayılıSeyahat Acentaları Yönetmeliği’nin 46’ıncı ve devamı maddeleri uyarınca yapılacak, Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları TÜRSAB - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından, Sınav öncesi düzenlenecek olan hazırlık kursu TÜRSAB AKADEMİ tarafından aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

BURSA (GÜNEY MARMARA YTK)        : İNGİLİZCE – ARAPÇA

Kurs Tarihi                                           : 24 Kasım 2018 -  Cumartesi

Sınav Tarihi                                          : 25 Kasım 2018 - Pazar

Kurs ve Sınav için son başvuru tarihi: 22 Kasım 2018 – Perşembe  (mesai bitimi)                                                                     

Enformasyon Memurluğu sınavı; turizm genel kültürü konusunda Türkçe olarak yapılacak ve sınavda başarılı olanlar “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir. Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavını kazanıp ayrıca Enformasyon Memurluğu yabancı dil sınavında başarı gösterenler “A” “B” ve “C” grubu Seyahat

Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir.

Sınava Katılma Kuralları ve Gerekli Belgeler:

Þ      Sınavlara 18 yaşını tamamlamış olanlar katılabilir.

Þ      Başvuru dilekçesi. (Başvuru dilekçesi TÜRSAB web sayfasında yer almaktadır.) Bu dilekçede sınava katılacak kişinin kimlik ve adres bilgisi ile birlikte Kursa ve Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı sonrası Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil sınavına katılıp katılmayacağı, katılacaksa hangi dillerden katılacağı bilgileri yer alacaktır.

Þ      Doğrudan yabancı dil sınavına girecek olanlar, daha önce almış oldukları Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı başarı belgesini kayıt esnasında ibraz etmek mecburiyetindedirler.

Þ      4 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf, (vize için çekilmiş olan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.)

Þ      Sınav ve kurs (istek halinde) harcının yatırıldığına dair makbuz / dekontlar,

Þ      T.C. Kimlik belgesi aslının kayıt ve sınav günü adayların yanında bulundurulması zorunludur. Aksi halde sınava alınmayacaklardır.

Þ      Sınava katılacak Yabancı uyruklu kişiler çalışma izinlerini veya oturma izinlerini ibraz etmek zorundadırlar.

Sadece Türkçe Sınavına veya Türkçe ve bir Yabancı Dil Sınavına katılacaklar için Sınav harcı 250 TL’dir. İkinci Yabancı Dil sınavı talep edenler, sınav harcına ek olarak 125 TL ödeme yapacaktır.

HESAP NUMARASI:

Banka Hesap Adı            :TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ

Banka Adı                       : VAKIFBANK

Banka Şube Adı - Kodu  : FULYA - S00728  

Banka Hesap Numarası   : 00158007307402933

Banka IBAN Numarası   : TR73 0001 5001 5800 7307 4029 33

 

30440 sayılıSeyahat Acentaları Yönetmeliği’nin 48’inci maddesi uyarınca Enformasyon Memurluğu sınavına katılacak adaylar için sınava hazırlık kursu TÜRSAB AKADEMİ tarafından ücretsiz olarak düzenlenecektir.

 

BAŞVURU ADRESİ:

BURSA (GÜNEY MARMARA YTK): Kükürtlü Mah. Belde Cad. Başaran Sok. Yeşil Deniz Apt. No:8 Çekirge – BURSA

Tel: 0224 234 52 02                                                                                

SINAV VE KURS YERLERİ KURS VE SINAV İÇİN SON BAŞVURU TARİHLERİNDE WEB SAYFASINDA YAYINLANACAK OLUP ADAYLARIN MUTLAKA KONTROL ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

DAHA ÖNCE TÜRKÇE BELGESİ OLMAYAN ADAYLARIN TÜRKÇE SINAVINA KATILMALARI ZORUNLUDUR. AKSİ TAKDİRDE ADAYLAR YABANCI DİL SINAVINA KATILMA HAKKINI KAYBEDERLER. 

  • Sınav ve Kurs’a yeterli başvuru olmadığı takdirde tarih, sınav yeri değişikliği veya iptali yapılabilecek olup, değişiklikler TÜRSAB web sayfasında duyurulacaktır.
  • Birliğimiz üyesi Seyahat Acenta ortakları ve SGK’lı çalışan (son aya ait SGK dökümü istenecektir) personelinden Sınav ücreti olarak 125 TL alınacaktır. (%50 indirimli)
  • Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları / Bursa