Kobilere Yeniden KOSGEB’ten Kredi Desteği Müjdesi!!!

Değerli üyelerimiz,

TÜRSAB olarak yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar neticesinde gerçekleştirilmiş olan faizsiz kredi desteğini 12 Aralık 2016 tarihi itibariyle “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” başlığı altınnda internet sayfamızdan duyurmuştuk. Bu doğrultuda, duyurmuş olduğumuz krediden yararlanamayan acentalarımız için yeni bir kredi desteğinin başlamış olduğunu bildirmekteyiz.

KOSGEB, geçtiğimiz dönemdeki kredi  desteğinin işletme başına sağlanacak üst limitinin 50.000 TL olduğunu açıklamıştı.  Bankalar üzerinden yapılacak olan kredi başvurularının faiz oranının tamamının, KOSGEB tarafından karşılanacağı belirtilmişti. Destekten yararlanamayan çok sayıda işletme olması üzerine KOSGEB 2017’de yeni bir kredi dönemi başlatılmıştır.50.000TL üst limitli ve faizsiz olan söz konusu kredinin geri ödeme koşullarının da cazip tutularak ilk 12 ay ödemesiz, kalanı ise üçer aylık eşit taksitler halinde ödenebilecek toplam 36 ay vadeli bir kredi şeklinde olacağını açıklandı. 

KOSGEB açıklamasında; 14 Aralık 2015 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile esnaf ve sanatkarlara kullandırılan 30 bin liralık faizsiz krediden yararlanan esnaf ve sanatkarların bu programdan yararlanamayacağı da bildirildi.

İlgili kredi uygulamasına üyelerimiz 20 Şubat'a kadar "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" internet adresinden başvuruda bulunabileceklerdir.

Krediye ilişkin detaylar ekte yer almaktadır; 

Ek:

  • Kobilere Yeniden KOSGEB’ten Kredi Desteği Müjdesi!!!