TÜRSAB SİZİN İÇİN VAR

TÜRSAB, geleceğin turizmcilerini yetiştirmek için var!

ÖZEL TÜRSAB ANKARA ANADOLU OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ

Turizm sektörünün gereksinim duyduğu nitelikli personeli, turizm meslek liselerini Türkiye genelinde yaygınlaştırarak sektöre kazandırmak için çalışıyoruz. Bu amaçla yola çıkarak 2005 yılında kurduğumuz Özel TÜRSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde seçkin eğitmenlerle, günümüz teknolojisini mümkün olan en üst seviyede kullanarak, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Yöneticileri, eğitim tesisleri ve olanakları, profesyonel eğitmenleri ve öğrencileri ile birlikte kendi kültürünü oluşturan okulumuz Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanında eğitim vermekte olup önümüzdeki yıl Yiyecek/İçecek Hizmetleri alanını açarak her iki alanda da eğitim vermeyi planlamaktadır. Okulumuzda İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinde eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz ikinci sınıftan itibaren; tamamen okul idaresi tarafından belirlenen Türkiye’nin önde gelen otelleri ile seyahat acentalarında staj yapma şansını elde etmektedirler. Henüz lise yılları itibariyle Türkiye’nin önde gelen turizm kuruluşlarında staj yapma imkânı bulan öğrenciler, okulumuzda, Mutfak Uygulama Dersliği, Ön Büro, Kat Hizmetleri Uygulama Derslikleri ve bilgisayar laboratuvarlarında eğitim görebilmektedir. Geniş basılı kaynağa sahip kütüphanesi ile birlikte okulumuz her türlü çalışma ve araştırma imkânını öğrencilerine sunmaktadır.

Geleceğin Turizmcilerini Yetiştiriyoruz

Okulumuzun en önemli özelliklerinden bir tanesi de, yıl boyu düzenlediğimiz seminerler, eğitimler ve bilgilendirme toplantılarıdır. Turizm sektöründe isim yapmış kişiler, turizm duayenleri, uluslar arası turizm örgütleri yetkilileri okulumuzda sıklıkla seminerler vermektedir. Bunun yanı sıra okul idaresi tarafından pek çok otele ve seyahat acentesine inceleme gezileri düzenlemektedir. Maksimum yirmi kişilik sınıflarda, seçkin eğitmen kadromuzla  geleceğin turizmcilerini, yöneticilerini yetiştiriyoruz.

2014 – 2015 eğitim – öğretim yılında 18 öğrencimizin mezun olacağı okulumuzdan şimdiye kadar 104 öğrencimiz mezun oldu. Öğrencilerimizin Üniversiteye yerleşme başarısı ise %100’dür.