TÜRSAB SİZİN İÇİN VAR

TÜRSAB, workshop çalışmaları ile Türkiye’nin turizm potansiyelini geliştirmek için var!

Bunun için çeşitli workshop ve çalıştaylara katılıyor, Türkiye ile ilgili sunumlar gerçekleştiriyoruz.

Incoming Odaklı Türkiye Tanıtım Temalı Çalıştay ve Workshoplara Katılıyoruz

Geçtiğimiz senelerde TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurt Dışı Kültür ve Tanıtma Müşavirlikleri ve THY iş birliğinde yurt dışında çeşitli destinasyonlara, Birliğimiz üyesi incoming seyahat acentalarının da katılımıyla çeşitli workshop ve roadshowlar gerçekleştirdik. “Türkiye Tanıtma Etkinlikleri” adıyla yaptığımız bu organizasyonlarımıza ivme kazandırmaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. 

Incoming odaklı Türkiye tanıtım sunumları ve akabinde B2B görüşmelerin gerçekleştirildiği workshoplar şimdiye kadar Göteborg, Oslo, Atina, Bilbao, Selanik’te düzenlenmiş olup, 3 – 8 Ekim 2015 tarihleri arasında Hindistan (Yeni Delhi – Mumbai)’de gerçekleştirilmiştir.

Türkiye’yi ve Turizm Sektörünü Tanıtıyoruz

Birliğimiz ayrıca yurt dışı turizm ofisleri, THY Müdürlükleri, Türk Büyükelçilikleri ve Kültür ve Turizm Tanıtma Müşavirlikleri özel davetlisi olarak Türkiye turizm sektörünü, Türkiye’nin cazibe merkezi destinasyonlarını ve turizm çeşitliliğini kapsayan tanıtım sunumları gerçekleştirmektedir. 

Yabancı Destinasyon ve Ülkelerin Tanıtım Etkinliklerinde Bulunuyor, Workshoplara Katılıyoruz

Birliğimiz her sene olduğu gibi son iki sene içerisinde de yurt dışından gelen muadil Birlik, Turizm ve Tanıtma Ofisi ile iş birliğinde pek çok destinasyon için outgoing odaklı tanıtım etkinliği ve workshopun organizasyonunda bulundu. Örnek vermek gerekirse, Birliğimiz iş birliğinde son iki yılda gerçekleştirilen ve iştirak edilen tanıtım etkinlikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

Endonezya, Singapur, Lüksemburg, Berlin, Stuttgart, Slovenya, Avusturya, Mısır, Vietnam, Küba, Peru, Ekvador, Kolombiya, Güney Kore, Çin, İspanya (Bilbao, Valensiya, Malaga), İtalya (Cenova, Venetto, Lombardia, Puglia), Güney Afrika, Tanzania, Zambia, İsviçre, Guatemala, Endonezya, Yunanistan, Brezilya, Arjantin, Hindistan, Azerbaycan, Ürdün-İsrail, Bulgaristan, Monako, Dominik Cumhuriyeti, Hong Kong, Uganda, Namibya.