T.C. Kuzeydoğu Kalkınma Ajansı’nın "İnovasyona Dayalı Bölgesel Turizm Stratejisi Ve Eylem Planı" Konferansı Erzurum İlinde Gerçekleşti

T.C. Kuzeydoğu Anadolu (TRA1 Düzey 2 Bölgesi – Erzurum – Erzincan –Bayburt) Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından Technopolis Türkiye Direktörlüğü’nün danışmanlığında ‘‘İnovasyona Dayalı Bölgesel Turizm Stratejisi ve Eylem Planı’’ 25 Aralık 2011 tarihinde Erzurum Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın da katıldığı geniş katılımlı bir konferansla tanıtıldı.

Düzenlenen programda Erzincan - Erzurum ve Bayburt Bölgelerinin kalkınma planlarına ilişkin hazırlanan raporlarda Erzurum’da gerçekleştirilen UNIVERSIADE 2011’in ardından ulusal ve uluslararası tanınırlığı belirli bir seviyeye ulaşan bölge turizminin, ilgili tüm sektörlerle beraber mümkün olan en yüksek sosyoekonomik faydayı sağlaması amacıyla hazırlanan eylem planı çalıştayında Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Valisi ve KUDAKA Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Öztürk, Erzincan Valisi Selman Yenigün, KUDAKA Genel Sekreteri Dr. Rıfat Altan, Technopolis Grup Türkiye Direktörü Şirin Ölçü konuşmacı olarak iştirak etmiş olup, Birliğimizi temsilen Doğa, Çevre ve Sürdürülebilir Turizm Komitesi Başkanı Sinan Haliç ve Atatürk Üniversitesi öğretim üyeleri katılım sağlamıştır.