Birliğimiz ve Anadolu Jet Hava Yolu Görüşmeleri ve İnternet Hizmet Bedellerinin Eşitlenmesi Hakkında

Birliğimiz üyesi seyahat acentelerinin “Anadolu Jet Havayollarının, internet ücretlerinde, daha az hizmet bedeli alması ve bazı promosyonlarına, seyahat acentalarının dahil edilmemesi ” konularındaki şikayetlerini çözümlemek amacıyla, Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Güner ve Anadolu Jet Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sayın İbrahim Doğan’ın başkanlığındaki heyetler bir dizi görüşmeler gerçekleştirmiş ve bunun sonucunda “Anadolu Jet internet hizmet bedelleri ile seyahat acentelerinin hizmet bedellerinin, sadece iki ücret dışında tamamen eşitlenmesi” konusunda mutabık kalınmıştır. Hükümetin uçak biletleri için üst ücret sınırı koyduğu en yüksek iki ücret hariç diğer tüm ücretlerde internet üzerinden alınan hizmet bedelleri seyahat acentalarının aldığı hizmet bedeli önümüzdeki 10 gün içinde birebir aynı olacaktır.

İkinci olarak da Anadolu Jet hava yolu bundan sonra yapacağı tüm düşük ücretli promosyonlara seyahat acentalarını da dahil edecektir. 

Anadolu Jet Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sayın İbrahim Doğan ayrıca bu hafta içinde Birliğimize bir ziyaret de gerçekleştirecek ve Yönetim Kurulumuz ve IATA Komitesi ile fikir alışverişinde bulunacaktır.