Önemli Duyuru!!! IATA Üyesi Seyahat Acentalarının Dikkatine!!!

IATA BSP Türkiye Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen yazıda;   

Finansal inceleme dökümanlarının internet sayfasına yüklenmesi konusunda acentalarımıza hatırlatma yapılmasıyla ilgili duyuru ekli dokümanda bilgilerinize sunulmaktadır.

Formu doldurduktan sonra lütfen “SUBMIT” bölümüne tıklamayı unutmayınız. 

 Aksi takdirde formunuz IATA’ya ulaşmayacaktır. 

“Değerli Acentalarımız, 

Siz acentalarımızın IATA finans standart kriterlerine uygunluğunun kontrolü için, IATA Yolcu Acenta Satış kurallarına göre, periyodik mali veri incelemesi 25 Mayıs 2015 tarihinden itibaren başlamıştır. 

Bu yüzden sizden Güncel 2014 yılına ait Vergi Dairesi Onaylı Bilanço ve Gelir Tablosu (Latest Tax  Office Declaration) kopyasını IATA Finans Müşteri Hizmetleri Portalındaki IFAP (IATA Financial Assessment Portal) linkine yüklemenizi rica ederiz.

Bilanço ve Gelir Tablosunun acentanızın bağlı bulunduğu Vergi Dairesinden mühürlü ve imzalı olmasına dikkat ediniz.

Son yükleme tarihi 24 HAZİRAN 2015’tir. 

Bu tarihe kadar Bilanço ve Gelir Tablosunun internet sitemize yüklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde acentanız iki (irregularity notice) alabilir ve Yolcu Acenta Satış Sözleşmenizin bloke edilmesine/ iptali durumuna yol açabilir. 

IATA, Vergi Dairesi Onaylı Bilanço ve Gelir Tablosunu e-posta ve faks ile artık kabul etmemektedir. Bu dosyaları sadece aşağıdaki IATA Finans Müşteri Hizmetleri Portalındaki IFAP (IATA Financial Assessment Portal) linkine yüklemeniz gerekmektedir. 

https://portal.iata.org 

Portaldaki kullanıcı adınız bu e-postayı aldığınız e-postanızdır. Eğer portala ilk defa e-posta adresinizi kayıt edecekseniz “New User” kısmını tıklayıp e-posta adresinizin kaydını yapabilirsiniz. 

Vergi Dairesi Onaylı Bilanço ve Gelir Tablosunu portala yükleyebilmeniz için gerekli kılavuzu SIK SORULAN SORULAR (FAQ sheet for instructions) kısmında bulabilirsiniz. 

Son yükleme tarihi: 24 HAZİRAN 2015 

Daha detaylı bilgi için http://www.iata.org/cs  sitemize giriş yapıp yeni sorgulama yaratabilirsiniz, en kısa sürede Müşteri Hizmetleri servisimiz size dönüş yapacaktır. 

Şimdiden işbirliğiniz için teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla,

IATA Avrupa Müşteri Hizmetleri Merkezi” 

İçerik ile ilgili dosyalar