Türsab Anadolujet 2013 Toplantısı

06 Mart 2013 Çarşamba günü, Ankara JW Marriot Otel’de düzenlenen ‘’TÜRSAB Anadolujet 2013 Toplantısı’’nın açılış konuşmalarını Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hamdi TOPÇU ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Başaran ULUSOY gerçekleştirmiştir.

Söz konusu toplantıya TÜRSAB IATA Komitesi temsilcileri haricinde Ankara ve Ankara dışındaki IATA Seyahat Acenteleri yanısıra ulusal basında katılım sağlamıştır.

AnadoluJet İcradan Sorumlu Bölgesel Uçuşlar Başkan Vekili İbrahim Doğan üyemiz acentelerden alınan geri dönüşler neticesinde yeni sistemde;

  • Biletleme servis bedelinde yapılacak olan artışı,

(Her kesilen biletten bugüne kadar 10 TL kazanan acenteler, 07 Mart tarihinden itibaren 15 TL komisyon bedeli kazanacaktır.)

  • AnadoluJet Ek Hizmetleri’nin acenteler aracılığıyla satılabileceğini ve acentelere ilave komisyon geliri sağlanacağını,
  • Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanlarından sefer artışları gerçekleştirileceğini aktarmıştır.

(2013 yaz döneminde yaklaşık % 55 oranın da bir büyüme planlanmaktadır. Sabiha Gökçen’den yeni uçuş hatları ve Ankara Esenboğa’dan arttırılan seferler ana gündem maddeleridir.)

AnadoluJet’in Ek Hizmetlerindeki Uygulamalar ise :

a- Araç kiralama’dan %10 Komisyon-National Alamo (Uygun Fiyatlarla Araç Kiralama İmkânı), araç kiralama firması olup, araç kiralama talepleri, Anadolujet resmi internet sitesinde verilecek link üzerinden bağlantı ile sağlanacak, Anadolujet yolcularına özel fiyatlardan üyemiz acenteler rezervasyon yapabilecek ve % 10 oranında komisyon kazanacaktır. Komisyon bedeli National Alamo Araç Kiralama Şirketi tarafından ödenecektir.

b- Transfer’den %5 komisyon-Secure Drive Transfer Hizmeti, Anadolujet resmi internet sitesinde verilecek link üzerinden bağlantı ile sağlanacak, Anadolujet yolcularına özel fiyatlardan üyemiz acenteler rezervasyon yapabilecek ve % 5 oranında komisyon kazanacaktır. Komisyon bedeli Secure Drive Şirketi tarafından ödenecektir.

c- Misafir Salonun’dan %10 Komisyon-Prime Class Yolcu Dinlenme Salonu, Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde uçağa geçiş sahasında bulunan dinlenme salonudur. Her şey dâhil açık büfe olarak hizmet vermektedir. Anadolujet yolcuları bu hizmetten 20 TL karşılığı yararlanabilmektedir. Acenteler bu hizmeti Anadolujet sitesinden verilecek bir link üzerinden Anadolujet yolcularına indirimli fiyatlardan satabilecek ve % 10 komisyon kazanacaktır. Komisyon bedeli Prime Class tarafından ödenecektir.