TÜRSAB - THY Değerlendirme Toplantısı

Birliğimiz ile THY A.O. üst düzey yetkilileri arasında 22 Ocak 2014 Çarşamba sabahı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Marmara Salonu’nda kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Birliğimizin ev sahipliğinde yapılan toplantıya; THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Genel Müdür Doç. Dr. Temel Kotil, Genel Müdür Yardımcısı (Pazarlama ve Satış) Faruk Çizmecioğlu, Yurtiçi Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat katılırken Birliğimizden; Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’un beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin yanısıra çok sayıda IATA üyesi seyahat acentaları katılım sağlamıştır.

Toplantıda söz alan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu:  

“Öncelikle sözlerime 2013 yılında bize vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederek başlamak istiyorum. 2014 yılında da siz seyahat acentalarının desteğinin devam edeceğine inancımız tam.”

THY’nin bugün dünya sivil havacılık endüstrisinde dünya devleriyle yarışır bir konuma geldiğini söyleyen Topçu konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“2013 yılında dünya sivil havacılığının yüzde 3 büyüdüğü bir ortamda, THY yüzde 20’yi aşkın bir büyüme gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza atmıştır. 2014 yılında da yakaladığımız bu büyüme trendini devam ettireceğimize inanıyoruz. 2014 yılında da Seyahat Acentalarıyla beraber çalışmak ve sizleri yanımızda görmek bizleri destekleyici en büyük unsur olacaktır. THY olarak hedefimiz sadece yolcu sayısını artırmakla sınırlı değil. Ülke turizmine katkı sağlamak, turizm sektörünün büyümesine yardımcı olmak da hedeflerimiz arasında. Sizlerin desteği ile THY’nin global pazardaki rekabet gücünü artırmak istiyoruz. Bu bağlamda siz seyahat acentaları olarak çalışma şartlarınızı nasıl düzenleyebiliriz ve gücünüzü nasıl artırabiliriz bunun çözümü için çaba sarf ediyoruz. Biliyoruz ki sizlerin artan gücünüzü, bizim de artan gücümüz olarak algılıyoruz.” dedi. 

THY’nin yeni Seyahat Acentaları için hazırladığı yeni düzenlemeler:

•  İç hatlarda THY web ücreti üzerinden acenta ücret seviyesini eşitledik.

• Acentaların taksitli bilet satış imkanları konusunda görüşmelerimiz de oldu. Taksitli satış yapma imkanı sunacağız. Banka ile gerekli anlaşmalar yapıldıkça her acenta bu hizmetten faydalanabilecek.

• Mil bilet kesme konusunda ise en kısa zamanda acentalarımızın da mil bilet kesmesine olanak tanıyacak sistemsel çalışmalara başladık. Yaklaşık olarak 2014’ün ilk yarısında acentalarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bu 3 konunun sağlıklı işleyebilmesi için yakından takip edeceğiz.” dedi

  • TÜRSAB - THY Değerlendirme Toplantısı
  • TÜRSAB - THY Değerlendirme Toplantısı
  • TÜRSAB - THY Değerlendirme Toplantısı
  • TÜRSAB - THY Değerlendirme Toplantısı
  • TÜRSAB - THY Değerlendirme Toplantısı