17 Şubat 2017

BA/BS Mutabakatları Hakkında Geliştirme Bilgisi!

TÜRSAB ve Pegasus ile sürdürülmekte olan işbirliği çerçevesinde Pegasus Havayolları bugün, sistemlerinde yaptıkları geliştirmeyle bundan böyle acentalarımızın BA/BS mutabakatlarını yaparken, sistemden çekebilecekleri “ACENTE GİB RAPORU” ile daha sağlıklı bir şekilde beyan verebileceklerini teyid etmiştir.  Duyuruda da belirtildiği üzere, acentelerimiz GİB raporunda kendi mükellef bilgileri yazan işlemleri beyanda kullanabileceklerdir. Ayrıca acentelerimiz tarafından düzenlenen biletlemelere, sonrasında başka bir kanal tarafından yapılan işlemleri de bu rapor üzerinden görüntüleyebilecekler. Bu sayede misafire verilecek iadeyi de takip edebiliyor olacaktır. Konu hakkında Pegasus Havayolları'nın duyurusunu aşağıda bilginize sunarız.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Değerli Acentelerimiz,

16.02.2017 tarihli sürüm sonrası, acente sistemimizde BA/BS mutabakatlarını yapabilmeniz adına güncellemeler yapılmıştır.

Buna göre;

- Bilet satış sistemimizde SATIŞ RAPORLARI altında ACENTE GİB RAPORU seçeneği eklenmiştir. İlgili rapor ile kendi satışlarınızı 15 günlük periyotlar halinde listeleyebilecek, ayrıca düzenlemiş olduğunuz biletlere ait sonraki işlemleri de bilgi amaçlı görebileceksiniz.

- BA/BS formu hazırlarken, ilgili raporlarda kendi mükellef bilgilerinizi gördüğünüz satırları, bilet satış raporlarınız ile karşılaştırıp daha sağlıklı raporlar hazırlamanız ve Gelir İdaresi Başkanlığına deklarasyonda bulunmanıza yardımcı olacaktır.

- Mükellef bilgileri boş olan veya acentenizin mükellef bilgileri dışında bir veri içeren alanları deklarasyonda kullanmamanız gerekmektedir. Bu verileri bilgi amaçlı görüntüleyebilmektesiniz.

Bilgilerinize sunar, bol satışlar dileriz.

PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş.

 

  • BA/BS Mutabakatları Hakkında Geliştirme Bilgisi!