26 Ağustos 2016

DRV 2016 yılında Almanya’da Toplanıyor

Kuşadası’nda Planlanan Genel Kurul 2018 Yılına Ertelendi

Berlin, 26 Ağustos 2016 – Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB ve Alman Seyahat Birliği DRV, bu yıl 27-29 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilmesi planlanan DRV Genel Kurulu’nun 2018 yılında bilahare belirlenecek bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir. Ertelenen DRV Genel Kurulu’nun bu yıl Berlin’de yapılmasına karar verilmiştir. Genel Kurul Toplantısına ilişkin program ve mekan detayları kısa süre içinde açıklanacaktır.

Ertelemenin nedeni son dönemde Genel Kurul Toplantısına katılım teyidinde birkaç haftadan bu yana ciddi bir düşüş yaşanmasıdır. Bu bakımdan DRV Yönetimi ve TÜRSAB, DRV Genel Kurul seçiminin demokratik meşruiyetini de gözönünde bulundurarak 27-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan etkinliğin Berlin’e alınması konusunda mutabık kalmışlardır. Bu sayede çok sayıda üyenin Genel Kurul seçimine katılarak oy vermesine olanak sağlanacaktır. Sektör temsilcileri Genel Kurul Toplantısına katılarak aynı zamanda paket tur konusundaki hukuki düzenlemeler, vergi ve fatura düzenlemeleri gibi önemli ve aciliyet arzeden hususları da tartışma imkanına sahip olacaklardır.

DRV Başkanı Norbert Fiebig üyelere yaptığı çağrıda; “Üyelerimizin güncel konular konusunda bilgi sahibi olmak, DRV Seçimlerinde kendi tercihlerini ortaya koymak ve önümüzdeki 3 yılda gerçekleştirilecek Birlik çalışmalarına onay vermek için kısa süre içinde bizimle birlikte olma yönünde karar vermesini umuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

DRV Başkanı Fiebig Yönetim Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada “Üyelerimiz, Türkiye’deki ortaklarımızla uzun vadeli ve yapıcı bir diyalog içinde bulunuyor. TÜRSAB ve Türkiye’deki otel partnerlerimiz ile turizm hizmet sağlayıcılarıyla çok derin ve güvene dayalı işbirliği ilişkimiz var. Genel Kurul’un öngörüldüğü şekilde yapılamamasından dolayı çok üzgün olmakla birlikte 2018 yılında çok daha büyük bir başarı ile gerçekleştireceğimize eminiz. Ayrıca DRV’nin bir sonraki Yönetim Kurulu Toplantısı Türkiye’de gerçekleştirilecektir” dedi.

  • DRV 2016 yılında Almanya’da Toplanıyor

İçerik ile ilgili dosyalar