31 Mayıs 2016

Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları

1. Seyahat Acentaları Yönetmeliğinin 46. ve devamı maddeleri uyarınca yapılacak Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları aşağıda belirtilen yer ve tarihlerde TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) tarafından yapılacaktır.

2. Sınavlar ve KURSLAR aşağıda belirtilen il merkezlerinde ve belirtilen dillerden,  28 MAYIS 2016 KURS -  04 HAZİRAN 2016 Yabancı dil sınavları yazılı ve sözlü olarak yapılacaktır.

İSTANBUL          :  İngilizce, Almanca, Arapça, Rusca

ANKARA             :  İngilizce, Arapça

MUĞLA               :  İngilizce, Almanca

TEKİRDAĞ        :  İngilizce

GAZİANTEP      :  İngilizce, Arapça

KOCAELİ           :  İngilizce

3.  Enformasyon Memurluğu sınavı; turizm genel kültürü konusunda Türkçe olarak yapılacak, sınavda başarılı olanlar “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir. Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavını kazanıp ayrıca Enformasyon Memurluğu yabancı dil sınavında başarı gösterenler “A” “B” ve “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir.

4. Sınavlara 18 yaşını tamamlamış olanlar katılabilir.Başvuru şahsen yapılacak olup başvuru için gerekli belgeler:

a. Başvuru dilekçesi. (Başvuru dilekçesi duyurunun ekinde yer almaktadır.) Bu dilekçede sınava katılacak kişinin kimlik ve adres bilgisi ile birlikte Kursa ve Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı sonrası Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil sınavına katılıp katılmayacağı, katılacaksa hangi dillerden katılacağı bilgileri yer alacaktır.

b. Doğrudan yabancı dil sınavına girecek olanlar, daha önce almış oldukları Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı başarı belgesini kayıt esnasında ibraz etmek mecburiyetindedirler.

c.   4 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf,

d.   Sınav ve Kurs (istek halinde) harcının yatırıldığına dair makbuz / dekontlar,

e.   Kimlik belgesi aslının kayıt ve sınav günü adayların yanında bulundurulması zorunludur. Aksi halde sınava alınmayacaklardır.

5. Sadece Türkçe Sınavına veya Türkçe ve bir Yabancı Dil Sınavına katılacaklar için Sınav harcı 250 TL’dir. İkinci Yabancı Dil sınavı talep edenler 250 TL Sınav harcına ek olarak ayrıca 125 TL harç ödeyeceklerdir. Sınav ve Kurs harçları aşağıda belirtilmiş olan banka hesabına yatırılacaktır.

Türk Ekonomi Bankası (TEB)  

Şube : 432 - Boğaziçi Kurumsal                   İBAN No: TR60000 32000 43200000 316587

                            Hesap Adı : Seyahat Acentaları Meslek Eğitim Hiz. A.Ş.

Seyahat Acentaları Yönetmeliğinin 48. maddesi uyarınca Enformasyon Memurluğu sınavına katılacak adaylar için TÜRSAB, TURSAV ve Seyahat Acentaları Meslek Eğitim Hizmetleri A.Ş. işbirliği ile sınava hazırlık kursu düzenlenecektir. Kurs kayıt ücreti 125 TL olup kursa katılım isteğe bağlıdır.

KURS SON BAŞVURU TARİHİ              : 26 Mayıs 2016 Perşembe mesai bitimine kadar

SINAV SON BAŞVURU TARİHİ            : 02 Haziran 2016 Perşembe mesai bitimine kadar

6. BAŞVURU ADRESLERİ :(Adayların sınava girecekleri merkezlere müracaat etmeleri gerekmektedir.)

TÜRSAB İSTANBUL :Dikilitaş Mah. Aşıkkerem Sok. No:40 Fulya–Beşiktaş/ İSTANBUL                 (Genel Merkez)  Tel: 0212 259 84 04

TÜRSAB BATI AKDENİZ BYK: Dolgu Sahası 533 Sok. Meral Apt. K:1 Fethiye MUĞLA                          Tel: 0252 612 09 74 – 0252 612 61 56

TÜRSAB ORTA ANADOLU  :Mebus Evler Ayten Sok. 28/3 Tandoğan - ANKARA                            (Genel Merkez)  Tel: 0312 212 83 33

TÜRSAB GAP BYK : Değirmiçem Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Bulv. Aksaray Apt. No:32/5 Ş.kamil G.ANTEP   Tel: 0342 335 69 00

TÜRSAB TRAKYA BYK : Hürriyet Mah. Öğretmenler Cad. No:16 Kat:1 D:1 TEKİRDAĞ                    Tel : 0282 293 33 11

TÜRSAB YEDİGÖLLER BYK : Yahya Kaptan Mah.Şehit Ali İhsan Çakmak Sok.No:54 K:3 İzmit / Kocaeli  Tel : 0262 311 24 40

KURS ve SINAV YERİ DAHA SONRA BELİRLENECEK OLUP, ADAYLAR KURS YERİNİ KURS tarihinden 2 GÜN ÖNCE - SINAV YERLERİNİ ADAY NUMARALARINI SINAV tarihinden 2 GÜN ÖNCE TÜRSAB’IN WEB SAYFASINDAN (www.tursab.org.tr) KONTROL ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

DAHA ÖNCE TÜRKÇE BELGESİ OLMAYAN ADAYLARIN TÜRKÇE SINAVINA KATILMALARI ZORUNLUDUR. AKSİ TAKDİRDE ADAYLAR YABANCI  DİL SINAVINA KATILMA HAKKINI KAYBEDERLER.

Sınav ve Kurs’a yeterli başvuru olmadığı takdirde tarih, sınav yeri değişikliği veya iptali yapılabilecek olup, değişiklikler TÜRSAB web sayfasında duyurulacaktır.

ÖNEMLİ NOT:

Enformasyon Memurluğu sınav ve kursuna başvuruda bulunan Birliğimiz üyesi (İşletme Belgesini almak şarttır) acenta sahibi ve  acentada SGK’lı çalışan personeli %50 indirimli ücret yatıracaklardır.

DUYURU İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV BAŞVURU DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

  • Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları

İçerik ile ilgili dosyalar