21 Mart 2016

Kamuoyuna Birlik Çağrısı

Biz aşağıda imzası bulunan  turizm sektörünün meslek örgütleri olarak, ülkemizin  içinden geçmekte olduğu süreçle ilgili kamuoyumuza seslenmek zorunluluğu hissetmekteyiz.

Yaşanan süreçten en  hızlı ve en  geniş biçimde etkilenen turizm sektörümüzün temsilcileri  olarak, sektörel bütün  kayıp ve kaygılarımızı bir yana koyuyor ve halkımızın birlik beraberlik içerisinde hareket  etmesi ile bu ortamdan çkabileceğimizi ifade ediyoruz.

Dünyanın en büyük sorunu haline  gelen  küresel terör, ülkemizde son dönemde  gerçekleştirdiği saldırılar ile bir korku iklimi yaratmaya çalışmaktadır.

Başta  yaşam hakkı olmak üzere, seyahat  özgürlüğü gibi pek çok insani hakkımızı elimizden almaya çalışan bu oyunlara gelmememiz ve birlik, beraberlik içerisinde onların bu hedeflerine  ulaşmaması için gerekli toplumsal direnci göstermeliyiz.

Bu anlayışla; terörün her  türlüsünü şiddet ve nefretle  kınıyor, halkımızı ümitsizliğe kapılmamaya, bu insanlık dışı oyuna gelmemeye ve birlik, beraberlik içerisinde olmaya davet ediyoruz.