26 Aralık 2016

Müze Örenyeri Girişlerinde Kullanılan İndirimli Acenta Biletleriyle İlgili Önemli Duyuru

Sayın Üyemiz,

Bilindiği gibi, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ile  Birliğimiz arasında  imzalanan  protokol esasları çerçevesinde; müze örenyeri girişleri ile ilgili  toplu bilet alımlarında  indirim uygulaması  2002 yılından bu yana aksamasız olarak başarılı ve verimli bir işbirliği ile sürdürülmektedir.

TÜRSAB  Seyahat Acentaları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti tarafından Bakanlık adına işletilmekte olan   “Müze ve Örenyeri Gişelerinin İşletimi, Giriş Kontrol Sistemlerinin Modernizasyonu ve Yönetimi İşi İhalesi”  31 Aralık 2016 tarihinde sona ermektedir. Ancak,  20 Aralık 2016 tarihinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü nezdinde  gerçekleştirilen   süresi 1 yıl olan “Müze ve Örenyerleri Gişelerinin Kiraya Verilmesi İşi” ihalesine Birliğimiz   katılmamıştır.

Yapılan söz konusu ihale şartnamesinin 28.9.maddesinde ‘‘Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne yapılan indirimler tüm müze örenyeri için %25 olarak uygulanacaktır.…..”hükmüyer almakta olup, seyahat acentalarımıza indirimli bilet uygulaması devam edecektir.

Bildiğiniz üzere  acentalarımız  geçmiş yıllarda stoklarında bulunan biletleri  süre kısıtlaması olmaksızın gelecek dönemlerde de kullanmışlardır. Bu çerçevede  19 Eylül 2016  tarihi   ve 34069 sayılı yazımız ile ilgili  Birliğimiz ve acentalarımızın  stoklarında bulunan indirimli acenta biletlerinin  süre kısıtlaması olmaksızın, gelecek yıllarda da  kullanılması ile ilgi  talebimiz ekte sunulmakta olan,  19 Eylül 2016 tarih ve 164892 sayılı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü yazısı gereği  uygun görülmüş olup,  acentalarımız tarafından kullanılmakta olan ve yapılan ihale ile kullanımı devam edecek olan indirimli acenta biletlerinde süre kısıtlaması yoktur ve ilerideki yıllarda da kullanılmaya  devam edilecektir. 

İlgili  üyelerimize önemle duyurulur.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE  SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

Başaran ULUSOY

Başkan

Ek:1 

  • Müze Örenyeri Girişlerinde Kullanılan İndirimli Acenta Biletleriyle İlgili Önemli Duyuru

İçerik ile ilgili dosyalar