30 Ekim 2015

Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi 10-12 Aralık 2015 ’fuarizmir’’!

Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, 10 - 12 Aralık 2015 tarihleri arasında yeni fuar alanı FUAR İzmir’de, dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, Ege kültürünün gastronomi ile ilişkisini ve bu ilişkinin bölge turizmin kalkınmasına etkisini tartışmak amacıyla düzenlenmektedir.
 
Kültür ve yemek arasındaki ilişkiyi inceleyen bir disiplin olan gastronomi, günümüzde bir bölgeye birincil turistik amaç olan ‘gezi’ dışındaki ikinci önemli etken olarak tanımlanmaktadır. Seferad ve Levanten mutfağının birleştiği, farklı inançların etkileşiminden oluşan kültürün mutfağa geçiş hikayesinin işlenmesinin esas alınarak hazırlanacak kongrede, oluşmuş ve oluşmakta olan gastro bölgeler, yeni gastronomi akımları ve gastronomi mirası konuları işlenecektir.
 
Gastronomi konusunda dünyanın önde gelen 24 kentinin oluşturduğu Dünya Gurme Şehirler Ağı ’na üye olan İzmir’in ev sahipliği yapacağı kongre, bilimsel programı yanında sosyal program olarak da keyifle vakit geçirilebilecek uluslararası bir organizasyon olacaktır. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’ne ilişkin tüm detaylara ve ONLINE KAYIT için  http://izmirgastrotourismcongress.com/  web sayfasından ulaşabilirsiniz.