29 Ekim 2015

UMRE 2015 – 2016 / 05

Değerli Üyelerimiz,

2015–2016 yılı Umre Dönemi çerçevesinde Suudi Arabistan Krallığı Umre Şirketi ile acentalarımız arasında imza edilen sözleşmenin onay süreci ile ilgili olarak; Suudi Arabistan Krallığı Dışişleri Bakanlığı sisteminde yapılan değişiklik nedeniyle İstanbul Başkonsolosluğu tarafından sözleşmelere onay verilemediği malumlarınızdır.

Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu nezdinde yapılan görüşme ve girişimler doğrultusunda, sözleşme onay sürecinin geçen yıl olduğu gibi gerçekleştirileceği bilgisi alınmış ve bu gelişme sizlere 27.10.2014 tarihli e-postamız ile aktarılmıştır. 

Ancak, Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu’nun, sözleşme onay sürecinin, mezkur e-postada ifade edildiği şekli ile yürütülmesini temin amacıyla Suudi Arabistan Krallığı Dışişleri Bakanlığı ile yaptığı görüşmeden olumsuz cevap aldığı, dolayısıyla hiçbir sözleşmeye onay verilemeyeceği bilgisini Birliğimizle paylaşmıştır.

Yukarıda tadat olunan bilgiler doğrultusunda; sözleşmeleri onaylatma işlemlerinin temin edilmesi amacıyla, acentalarımızın sözleşmeleri Birliğimiz tarafından Suudi Arabistan’da  Umre şirketlerine toplu olarak teslim edilerek takibi yapılacak,  Suudi Arabistan Krallığı Dışişleri Bakanlığı onayının ardından sözleşmeler geri getirilerek tarafınıza teslim edilecektir. 

Bu itibarla; Umre Sözleşmelerinizin 3 Kasım 2015 Salı saat 14:00’e kadar Birliğimiz Genel Merkez Hac Umre Bölümüne ulaştırılması hususunda gereğini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla, 

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

Başaran ULUSOY

Başkan