14 Mayıs 2017

Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü İle Birlik Merkezimizde “Turizm Taşımacılığına İlişkin Mevzuat Sorunları” Konulu Toplantı Gerçekleştirilmiştir

Değerli Üyelerimiz;

14.05.2017 Pazar Günü Saat:13.00’da Birlik Genel Merkezimizde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Mahmut Gürses ve Kerim Cicioğlu’nun katıldığı “Turizm Taşımacılığına ilişkin Mevzuat Sorunları” konulu bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Birliğimizi temsilen, Yönetim Kurulu Başkanımız Başaran Ulusoy, Genel Sekreterimiz Çetin Gürcün, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Davut Günaydın ve İsmail Hakkı Yüksel, Karayolu Ulaştırma ve Araç Kiralama Komitesi Başkanı Yeşim Kıral, Komite Sorumlusu Celal Alpay, Birlik Hukuk Müşavirimiz Av. Şükran Tezel ve Av. Bilsay Sarper Arslan katılmışlardır.

Toplantıda, Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı’na ilişkin Birliğimiz görüşleri tartışılmış, mevzuat ve belgelendirme sorununun çözümü üzerine fikir alışverişinde bulunulmuş ve Seyahat Acentalarımızın “Turizm Taşımacılığı” konusunda yaşadığı sıkıntıların taslak metinde çözüme kavuşturulmasının önemine dikkat çekilmiştir.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla.

 

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

 

  • Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü İle Birlik Merkezimizde “Turizm Taşımacılığına İlişkin Mevzuat Sorunları” Konulu Toplantı Gerçekleştirilmiştir