25 Şubat 2016

Dünya Türk Girişimciler Kurultayı, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, 26-27 Mart 2016, İstanbul

26-27 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan  katılımıyla, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’in en önemli faaliyetlerinden biri olan Dünya Türk Girişimciler Kurultayı, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve DEİK ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nda, Bakanlar Kurulu’nun değerli üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek ‘Bakanlar Oturumu’, ‘Profesyoneller Oturumu’ ve ‘Diaspora ve Lobicilik Oturumu’ düzenlenecektir.

Yurtdışında yerleşik Türk Girişimcilerimizin karşılaştığı sorunlar, uzmanlar, akademisyenler ve tecrübeli girişimcilerle tartışılacak ve soru-cevap şeklinde paneller gerçekleştirilecektir.  Ayrıca “ikili iş görüşmeleri” ile dünyanın dört bir yanından katılan girişimcilerimizin anavatandaki muhataplarıyla işbirlikleri kurmasına zemin oluşturulacaktır.

Kurultayın ikinci günü 27 Mart 2016 Pazar ise Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katılımı öngörülmektedir. Kurultayın ikinci günü, DTİK Genel Kurul akabinde gerçekleştirilecek yurtdışından katılan Türk firmaları ile Türkiye’de yerleşik firmalar arasında ikili iş görüşmeleri vesilesi ile katılımcıların işbirlikleri ve ortaklıklar kurmasına zemin oluşturulacaktır.

Söz konusu Kurultay’a katılmak isteyen üyelerimiz, 21 Mart 2016 tarihine kadar http://www.dtikkurultay2016.org/  sitesinden kayıt yaptırmaları önemle rica olunur.

İLETİŞİM :

E-mail : tbal@deik.org.tr

E-mail : kurultay2016@deik.org.tr

Tel : 0212 339 50 15 - 64 - 68 

  • Dünya Türk Girişimciler Kurultayı, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, 26-27 Mart 2016, İstanbul