29 Şubat 2016

Türk Konseyi-Modern İpek Yolu Ortak Tur Paketi Konsorsiyumu için Başvuru Duyurusu

“Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin (Türk Konseyi) 4. Devlet Başkanları Zirvesi,  5 Haziran 2014 tarihinde Bodrum’da “turizm işbirliği” alanında düzenlenmiştir. Devlet Başkanlarının talimatları doğrultusunda Türk Konseyi-Modern İpek Yolu Tur Paketi’nin oluşturulmasına ilişkin hazırlıklar bu tarihten itibaren başlatılmıştır.

Söz konusu Tur Paketi, Türk Konseyi üye ülkelerini olan Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan’ı kapsayacak ve her ülkede 3 gece kalınacak şekilde 12 günlük tasarlanmıştır. Paketin ayrı ayrı yabancı ziyaretçilere sunulması da imkanlar dahilinde bulunacaktır.

Üye Ülkelerin ilgili Bakanlıklarının desteğiyle ve tarihi İpek Yolunda turizmin canlandırılması amacıyla yürütülen bu projenin hayata geçirilmesi aşamasında 21-24 Mart 2016 tarihlerinde Kazakistan’da düzenlenecek Türk Konseyi Turizm İşbirliği 7. Çalışma Grubu Toplantısı ve Bilgilendirme Turu kapsamında tesis edilecek konsorsiyumda yer almak üzere her ülkeden konuyla ilgili 2-3 seyahat acentasının belirlenmesi kararlaştırılmıştır. 

Bu çerçevede, anılan konsorsiyumda yer almak üzere Türkiye’den aşağıdaki kriterlere uygun olarak yapılacak başvurular Türk Konseyi tarafından değerlendirilerek bir kısa liste oluşturulduktan sonra söz konusu seçim tamamlanacaktır.

Kriterler şu şekildedir:

Seyahat Acentasının;

-IATA Üyesi olması

- Bu alanda uzun yıllar tecrübesi olması

-Uzakdoğu, Amerika ve Avrupa pazarlarında çalışan ve kültür turlarına yönelik incoming ile outgoing yapabiliyor olması

Bu kapsamda,  başvuruların 5 Mart 2016 tarihine kadar aşağıdaki irtibat kişisine yapılması gerekmektedir.

Başvurular için İrtibat Kişisi

Onur AK

TÜRSAB Kurumsal İlişkiler

onur.ak@tursab.org.tr

  • Türk Konseyi-Modern İpek Yolu Ortak Tur Paketi Konsorsiyumu için Başvuru Duyurusu