HETEX & ATEX Doğa, Macera, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı Gerçekleştirildi

Birliğimiz ve ANFAŞ İşbirliğinde 14-16 Kasım 2013 tarihlerinde 5. Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı (HETEX) ve Doğa, Macera, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı (ATEX) Antalya Expo Center’da düzenlendi.

Katılımcı firmalarla yurtdışından gelecek ilgili kurum ve kuruluş yetkililerini randevulu olarak bir araya getiren ikili iş görüşmelerinde ise bu sene 30 ülkeden katılım sağlandı.

14 Kasım 2013 Cuma günü saat 16.00-17.00 saatleri arasında Kültür ve Gastronomi atölye çalışması gerçekleştirildi. Gastronomi konu başlığı altında Doğa, Macera ve Sürdürülebilir Turizm Komitesi Başkan Yardımcısı Gürkan Özer konuşmacı olarak katılım sağladı.

15 Kasım 2013 Cumartesi günü 11.00 - 12.00 saatleri arasında Anfaş Fuar alanı Yıldız Salonu’nda Spor Turizmi çalıştayı gerçekleşti. Çalıştaya katılımcı olarak Gençlik, Eğitim ve Spor Turizmi Komitesi Eş Başkanı Öner Uygun, Doğa, Macera ve Sürdürülebilir Turizm Komitesi başkanı Erhan Saraloğlu konuşmacı olarak katıldı. Çatıştayda katılımcı olarak Antalya Gençlik Spor İl Kültür Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar da yer aldı.

15 Kasım 2013 Cumartesi günü 16.00 – 17.00 saatleri arasında Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Sağlık Turizmi Brifingi gerçekleştirildi. Birliğimizin Sağlık Turizmi Komitesi üyelerinden İlknur Birinci, Demet Köse ve Betül Hekimoğlu katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen Spor Turizmi atölye çalışmasında Türkiye’deki Spor Turizminin bulunduğu nokta ve bu alanda yapılması gereken çalışmalar ile ilgili görüşüldü.

Sağlık Turizmi Brifinginde ise Türkiye’deki Sağlık Turizminin yerini, Sağlık Turizmine ne gibi katkılar sağlanabileceği görüşüldü.

Fuar; Türkiye’den ve dünyadan alternatif turizm sektörü mensuplarının bir araya geldiği; profesyonel ikili iş görüşmelerinin sağlandığı, uluslararası konferanslar ve atölye çalışmalarının organize edildiği profesyonel bir platform yaratarak karşılıklı iş birliğinin ve ARGE faaliyetlerinin geliştirilmesi konusunda destek olmak amacıyla Türkiye’nin sahip olduğu doğa, kültür ve tarih varlıklarının tüm dünya tarafından bilinmesine ve Türkiye’nin cazip alternatif turizm merkezlerinden bir tanesi olması idealine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

  • HETEX & ATEX Doğa, Macera, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı Gerçekleştirildi
  • HETEX & ATEX Doğa, Macera, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı Gerçekleştirildi
  • HETEX & ATEX Doğa, Macera, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı Gerçekleştirildi