26 Kasım 2015

T.C. Şişli 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan Seçim Sandık Kurulu Oluşumu Hakkında Önemli Duyuru

Değerli üyelerimiz,

Birliğimizin 5/6.12.2015 tarihinde yapılacak olan 22.Olağan Genel Kurul Toplantısının 6.12.2015 tarihindeki gerçekleştirilecek olan seçimde, sandık kurullarının oluşumu hakkında 25.11.2015 tarih 30957 sayılı yazımız ile Şişli İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na yapılan müracaatımızda “seçimde liste çıkararak aday olanların belirleyeceği,  eşit sayıda genel kurulda aday olmayan Birliğimiz üyesi seyahat acentası temsilcilerinin, SEÇİM SANDIK KURULU’nda görev alması talep edilmiştir. (EK: 1)

Bu talebimiz Şişli İlçe Seçim Kurulu’nca değerlendirilmiş ve 26.11.2015 tarih ve 1026 sayılı karar ile aşağıdaki hususlar belirtilmiştir. (EK: 2)

  • “28 adet sandık kurulu için sandık kurulu başkanları ile 1 yedek üye kamu görevlileri arasından Şişli İlçe Seçim Kurulu’nca belirlenecektir.
  • KALAN 2 ASIL, 1 YEDEK SANDIK KURULU ÜYESİ İÇİN İSE ADAY OLMASI MUHTEMEL 3 GRUP İÇİN BAŞKAN ADAYLARININ YAZILI TALEBİ VE MUVAFAKATİ ALINMAK SURETİYLE ADAY OLMAYAN GENEL KURUL ÜYELERİ ARASINDAN BİRLİĞİMİZCE BİLDİRİLEN İSİMLERİN ATANMASI HUSUSU  İLÇE SEÇİM KURULU’NCA YAPILACAKTIR.

  • Bu doğrultuda 28 adet sandık kurulunda 2’si  asıl ve 1’i yedek olmak üzere aday olması muhtemel 3 grubun başkan adaylarının yazılı talep ve muvafakatları alınmak suretiyle tanzim edilecek adı,soyadı, temsil ettiği adayın ismi, TC kimlik numarası ve cep telefon numaralarını kapsayan listenin 27.11.2015 Cuma günü mesai saati sonuna kadar bildirilmesi, bildirilmediği takdirde sandık kurullarının tamamının kamu görevlileri arasından belirleneceği hususlarında

karar verilmiştir.

Konunun önemi doğrultusunda Sandık Kurulunda görev almayı talep eden kesinleşmiş hazirun listesinde ismi olan üyelerin temsil ettikleri adaylara başvurmaları ve adayların ise sandık kurulunda görev almasına muvafakatini gösteren dilekçenin  ŞİŞLİ İLÇE SEÇİM KURULU’NA SUNULMAK ÜZERE BİRLİĞİMİZE LİSTE HALİNDE EN GEÇ YARIN SAAT: 15.00’e kadar bildirilmesi gerekmektedir.

ADAYLAR TARAFINDAN VERİLECEK BU LİSTENİN BİRLİĞİMİZ TARAFINDAN  ŞİŞLİ İLÇE SEÇİM KURULU’NA SUNULACAĞI HUSUSU ŞİŞLİ 1. İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI’ nın EK. 2’deki KARARI GEREĞİ  BİLGİLERİNİZE DUYURULUR.

SAYGILARIMIZLA,

 

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB) 

İçerik ile ilgili dosyalar