24. OLAĞAN GENEL KURULU TEMSİL VE İLZAMA YETKİLİ KİŞİLERE İLİŞKİN LİSTE

Değerli Üyelerimiz,

TÜRSAB’ın 30 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olan 24’üncü Olağan Genel Kurulu’na katılma hakkı olan üyelerimizi gösteren liste, T.C. Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na mevzuatta öngörülen yasal sürede teslim edilmiştir.

Yukarıda belirtilen seçmen listesi, Birliğimiz sicil kayıtları ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı kayıtlarına göre oluşturulmuştur. Bu listede, seyahat acentası ve seyahat acentalarının sahiplerinin unvanları ile sicil numaraları yer almaktadır.

  • 1618 Sayılı Kanun ve Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği uyarınca; genel kurula katılma hakkına sahip üyelerimiz seçme ve seçilme hakkını, belirledikleri temsil ve ilzama yetkili temsilcileri aracılığı ile kullanacaklardır.
     
  • Seyahat acentalarımızın büyük çoğunluğunun sahibinin tüzel kişilik olması nedeniyle; bu kişileri (şirketleri) genel kurulda temsil edecek temsil ve ilzama yetkili olanlara ilişkin, Birliğimiz çağrısı üzerine doldurularak tarafımıza iletilen formlar incelenmiş, kayıtlarımız ile karşılaştırma yapılmış ve aşağıda yer alan linkten ulaşabileceğiniz seçmen listesinde yer alan seyahat acentalarını temsil edecek kişilerin gösterildiği liste bilgilerinize sunulmuştur.
     
  • Seçmen listesinde yer alan üyelerimizin temsil ve ilzam yetkililerini gösteren listenin incelenerek, varsa itiraz ve değişiklik taleplerinin belgeleri ile birlikte Birliğimize ulaştırılması halinde, incelemeyi müteakip gerekli değişiklik yapılacaktır. Bu nedenle de yazımızda yer alan linkten ulaşacağınız listenin incelenmesinin gerekliliğini önemle hatırlatırız.
     
  • Listede yetkili olarak görünmekle birlikte tarafımıza form ve belge ulaştırmamış seyahat acentalarının münferit yetkili temsilcilerinin genel kurul sırasında imza sirkülerini, müşterek veya birden çok münferit yetkili olması durumunda ise imza sirküleri ile birlikte aşağıdaki evrakları yanlarında bulundurmaları ve kayıt sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir.

Listede seyahat acentanız adına birden çok temsil ve ilzama yetkili kişinin yer alması halinde bu üyelerimizin aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekmektedir:

1- Temsil ve ilzam yetkisi MÜŞTEREK YETKİ olarak birden çok kişiye ait olan seyahat acentalarımızın, genel kurula katılacak temsilcisini belirleyerek, belirlediği yetkili kişiyi Birliğimize bildirmeleri ve 24. Olağan Genel Kurul’a katılmak üzere yetkililerden hangisinin görevlendirildiğine ilişkin kararın (Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu kararı, Limited Şirketlerde Müdürler Kurulu kararı) aslı veya noter onaylı sureti ile birlikte mevcut imza sirkülerinin Birliğimize bir dilekçe ile ivedi olarak iletilmesini,

2- Temsil ve ilzam yetkilisi olarak birden çok kişinin MÜNFERİT imza yetkilisi olarak belirlendiği seyahat acentalarımızın bu yetkililer arasından genel kurula katılacak temsilcisini belirleyerek, belirlediği yetkili kişiyi Birliğimize bir dilekçe ile bildirmeleri ve 24. Olağan Genel Kurul’a katılmak üzere münferit yetkililerini gösterir mevcut imza sirküleri ile birlikte Birliğimiz sicil birimine ivedi olarak iletilmesini rica ederiz.  

Saygılarımızla.

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

 

Ek:

1- Seyahat acentalarını temsil edecek kişilerin gösterildiği liste 

2- Limited Şirketlerde müşterek yetkili bulunması halinde örnek müdürler kurulu kararı

3- Anonim Şirketlerde müşterek yetkili bulunması halinde örnek yönetim kurulu kararı

TÜM HABERLER
22  Eylül  2020
ATSO’DA Gündem Seyahat Acenteleri
HABERİ OKU
21  Eylül  2020
Başkanlık Danışma Kurulu Üyemiz Taşkın Arık, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığ...
HABERİ OKU
21  Eylül  2020
Denetim Kurulu Üyemiz Yusuf Alfat, İvrindi Belediye Başkanı Sayın Yusuf Cengiz'...
HABERİ OKU
21  Eylül  2020
TÜRSAB ve İTO İstanbul Turizminin Geleceği İçin İş Birliğini Güçlendirecek
HABERİ OKU
19  Eylül  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
18  Eylül  2020
Batı Akdeniz BTK Başkanımız Özgen Uysal, Fethiye Belediye Başkanı Sayın Alim Ka...
HABERİ OKU
18  Eylül  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
17  Eylül  2020
Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya, BTK Başkanlarımız İle İstişare To...
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
22  Eylül  2020
İzmir SKAL Kulübü'ne Finalde Başarılar Dileriz
HABERİ OKU
22  Eylül  2020
Yönetim Kurulu Üyemiz Hamit Kuk TRT Haber'e Konuğu Olacak
HABERİ OKU
21  Eylül  2020
TÜRSAB’dan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde İnceleme
HABERİ OKU
21  Eylül  2020
TÜRSAB Üyelerine Özel Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 İndirimi Hakkında D...
HABERİ OKU
21  Eylül  2020
Gastronomi Sohbetleri Canlı Yayını
HABERİ OKU
21  Eylül  2020
17. Konya Mistik Müzik Festivali Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
20  Eylül  2020
Ali Bilir ile Sektörün Nabzı Canlı Yayını
HABERİ OKU
18  Eylül  2020
Doğubayazıt İshak Paşa Sarayı Mesai Saatleri Hakkında Duyuru
HABERİ OKU