KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA

Son günlerde bazı odaklarca çeşitli mecralarda TÜRSAB’ın adı anılarak TÜRSAB’la, seyahat acentalarıyla, turizmle ilgili olmayan hususlar dile getirilerek meslek birliğimiz tartışmaların içine çekilmeye çalışılmaktadır. Açıktır ki bu asılsız ve mantıksız ilişkilendirmelerle seyahat acentalarının kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütüne zarar verilmek istenmektedir.

Bu odakların TÜRSAB’ı hedef almalarının nedeni, meslek örgütü olarak son yıllarda seyahat acentalarının haklarını korumakta ve mesleği savunmakta aldığı güçlü tavırdır.

TÜRSAB Genel Kurulu’nun iradesini yok etmeye, yok saymaya muvaffak olamayanlar, kötü niyetlerini yalanlarla örülmüş algı çalışmalarıyla servis ederek kamuoyu nezdinde kurumun ve yöneticilerin itibarını yok etmeye çalışıyor. Çünkü TÜRSAB, seyahat acentalarının hakkını korurken, bazılarının diğer üyelerimizin haklarını yok sayarak haksız kazançlar sağlamalarına engel olmak için tüm gücüyle yetkilileri bilgilendirip bu haksız kazançları, vurgunları ortaya çıkarmaktadır.

Bu dedikodu kaynakları, geçmişte kişisel çıkarları uğruna seyahat acentalarını ve TÜRSAB’ı zarara uğratan kişiler tarafından beslenmektedir.

Bu odaklar; geçmişteki Başkanlığı sonrasında hiçbir zaman TÜRSAB’ta bir görevi ve yetkisi bulunmayan, TÜRSAB’a üye binlerce seyahat acentasından sadece bir seyahat acentasının temsilcisi olarak katıldığı son genel kurulumuzda oy birliği ile divan başkanlığına seçilen, üyesi olduğu Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği ile kurulmuş çok sayıda üyesi olan Yüksek İstişare Kurulu’nun sadece istişari işlevi olduğunu göz ardı ederek, TÜRSAB Eski Başkanı ve Turizm Eski Bakanı Sayın Bahattin YÜCEL’in kişisel görüşleri ile ilgili çeşitli mecralarda yazıp çizerken, asıl hedeflerinin TÜRSAB’a kara çalmak olduğu,  kendisi eski Milletvekili ve Bakan sıfatıyla devlet protokolünün üyesi bir siyasetçi olan Sayın Yücel'in siyasi faaliyetleri üzerinden ilgisiz ve gereksiz bağlantılar icat ederek TÜRSAB’ı konunun merkezine koyma gayretleriyle ortadadır.

TÜRSAB, bir kamu kurumu olarak faaliyet gösteren, ülkemiz ve devletimiz için hiç durmadan çalışan meslek örgütüdür. Hiçbir siyasi görüş TÜRSAB içinde ifade edilemez. TÜRSAB’ta seyahat acentalarının sorunları, turizmin gelişimi, mesleğin korunması dışında bir davranış var olmamıştır. Bugüne kadar siyasetin içine girmemiş TÜRSAB, bundan sonra da girmeyecektir.

Üyeleri tarafından seçilerek göreve gelen TÜRSAB yöneticilerinin devlet ve millet sevgisi sorgulanamayacak kadar büyük ve açıktır. Sadece son günlerde kamuoyunda yer alan demeçler izlense kamuoyu ile paylaşılan her ifadede bu gerçek tartışmasız olarak görülecektir. 
Bu konuda daha fazla açıklama yapmak, kötü niyetlilerin, meslek örgütü TÜRSAB’ı çekmeye çalıştıkları tuzağa düşmek demek olacağından konuyu kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

Ancak burada vurgulamak isteriz ki seyahat acentalarının haklarına kendi çıkarları için el atanlarla mücadele etmeye, devletimiz ve milletimiz için, Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızla el ele Türkiye Yüzyılında belirlenen hedeflere ulaşmak için çalışmaya devam edeceğimizi bu vesileyle bir kez daha belirtiriz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği
TÜRSAB

TÜM HABERLER
20  Eylül  2023
TÜRSAB Genişletilmiş BTK Başkanları Toplantısı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongr...
HABERİ OKU
20  Eylül  2023
1. İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı Kapılarını Açtı
HABERİ OKU
20  Eylül  2023
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
20  Eylül  2023
Karayolu Turizmi İhtisas Başkanlığı Aylık Toplantısı Gerçekleştirildi
HABERİ OKU
19  Eylül  2023
Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, TÜRSAB TV'de Yayınlanan Kültür Keşifleri...
HABERİ OKU
19  Eylül  2023
TÜRSAB Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı, Genel Merkezimizde Gerçekleşti
HABERİ OKU
19  Eylül  2023
Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz Bağlıkaya, İstanbul Ekonomi Zirvesi Yönetim Kur...
HABERİ OKU
16  Eylül  2023
TÜRSAB Sağlık Turizmi Toplantıları'nın Sonuncusu, Gaziantep'te Gerçekleştirildi
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
19  Eylül  2023
Anadolu'nun Orta Çağ'dan Kalma Ahşap Direkli ve Kirişli 5 Camisi UNESCO Dünya M...
HABERİ OKU
18  Eylül  2023
Gordion Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne Girdi
HABERİ OKU
13  Eylül  2023
Endonezya Bali Tanıtım Gezisi Etkinliği Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
12  Eylül  2023
TÜRSAB WhatsGO İş Birliği ile Turizmde Dijital Dönüşüm Devam Ediyor
HABERİ OKU
12  Eylül  2023
"Turizmde Dijital Dönüşüm" Canlı Yayını | 12 Eylül Salı 14.00
HABERİ OKU
11  Eylül  2023
Sağlık Turizmi Bilgilendirme Toplantısı - Gaziantep
HABERİ OKU
11  Eylül  2023
TÜRSAB & WhatsGO İş Birliği Lansmanı
HABERİ OKU
08  Eylül  2023
TÜRSAB Akademi Eğitim Analiz Anketi Süresi Uzatıldı
HABERİ OKU