KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA

Son günlerde bazı odaklarca çeşitli mecralarda TÜRSAB’ın adı anılarak TÜRSAB’la, seyahat acentalarıyla, turizmle ilgili olmayan hususlar dile getirilerek meslek birliğimiz tartışmaların içine çekilmeye çalışılmaktadır. Açıktır ki bu asılsız ve mantıksız ilişkilendirmelerle seyahat acentalarının kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütüne zarar verilmek istenmektedir.

Bu odakların TÜRSAB’ı hedef almalarının nedeni, meslek örgütü olarak son yıllarda seyahat acentalarının haklarını korumakta ve mesleği savunmakta aldığı güçlü tavırdır.

TÜRSAB Genel Kurulu’nun iradesini yok etmeye, yok saymaya muvaffak olamayanlar, kötü niyetlerini yalanlarla örülmüş algı çalışmalarıyla servis ederek kamuoyu nezdinde kurumun ve yöneticilerin itibarını yok etmeye çalışıyor. Çünkü TÜRSAB, seyahat acentalarının hakkını korurken, bazılarının diğer üyelerimizin haklarını yok sayarak haksız kazançlar sağlamalarına engel olmak için tüm gücüyle yetkilileri bilgilendirip bu haksız kazançları, vurgunları ortaya çıkarmaktadır.

Bu dedikodu kaynakları, geçmişte kişisel çıkarları uğruna seyahat acentalarını ve TÜRSAB’ı zarara uğratan kişiler tarafından beslenmektedir.

Bu odaklar; geçmişteki Başkanlığı sonrasında hiçbir zaman TÜRSAB’ta bir görevi ve yetkisi bulunmayan, TÜRSAB’a üye binlerce seyahat acentasından sadece bir seyahat acentasının temsilcisi olarak katıldığı son genel kurulumuzda oy birliği ile divan başkanlığına seçilen, üyesi olduğu Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği ile kurulmuş çok sayıda üyesi olan Yüksek İstişare Kurulu’nun sadece istişari işlevi olduğunu göz ardı ederek, TÜRSAB Eski Başkanı ve Turizm Eski Bakanı Sayın Bahattin YÜCEL’in kişisel görüşleri ile ilgili çeşitli mecralarda yazıp çizerken, asıl hedeflerinin TÜRSAB’a kara çalmak olduğu,  kendisi eski Milletvekili ve Bakan sıfatıyla devlet protokolünün üyesi bir siyasetçi olan Sayın Yücel'in siyasi faaliyetleri üzerinden ilgisiz ve gereksiz bağlantılar icat ederek TÜRSAB’ı konunun merkezine koyma gayretleriyle ortadadır.

TÜRSAB, bir kamu kurumu olarak faaliyet gösteren, ülkemiz ve devletimiz için hiç durmadan çalışan meslek örgütüdür. Hiçbir siyasi görüş TÜRSAB içinde ifade edilemez. TÜRSAB’ta seyahat acentalarının sorunları, turizmin gelişimi, mesleğin korunması dışında bir davranış var olmamıştır. Bugüne kadar siyasetin içine girmemiş TÜRSAB, bundan sonra da girmeyecektir.

Üyeleri tarafından seçilerek göreve gelen TÜRSAB yöneticilerinin devlet ve millet sevgisi sorgulanamayacak kadar büyük ve açıktır. Sadece son günlerde kamuoyunda yer alan demeçler izlense kamuoyu ile paylaşılan her ifadede bu gerçek tartışmasız olarak görülecektir. 
Bu konuda daha fazla açıklama yapmak, kötü niyetlilerin, meslek örgütü TÜRSAB’ı çekmeye çalıştıkları tuzağa düşmek demek olacağından konuyu kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

Ancak burada vurgulamak isteriz ki seyahat acentalarının haklarına kendi çıkarları için el atanlarla mücadele etmeye, devletimiz ve milletimiz için, Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızla el ele Türkiye Yüzyılında belirlenen hedeflere ulaşmak için çalışmaya devam edeceğimizi bu vesileyle bir kez daha belirtiriz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği
TÜRSAB

TÜM HABERLER
14  Haziran  2024
TÜRSAB Heyetimizin Katılımıyla Sultanahmet Tarihi Yarımada Bölgesine Keşif Yapı...
HABERİ OKU
14  Haziran  2024
Boğaziçi BTK Başkanımız Yüksel Türemez, İsviçre Ticaret Odası Derneği'nin 40. Y...
HABERİ OKU
14  Haziran  2024
Trakya BTK Başkanımız Egemen Aydın, Edirne Yunanistan Konsolosu Sayın Aris Radi...
HABERİ OKU
13  Haziran  2024
Amerika, Colorado, Denver Heyeti, TÜRSAB Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
HABERİ OKU
11  Haziran  2024
TÜRSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanlığı Aylık Toplantısı Gerçekleştirildi
HABERİ OKU
11  Haziran  2024
Kültür Turizmi İhtisas Başkanlığı Aylık Olağan Toplantısı, TÜRSAB Genel Merkezi...
HABERİ OKU
11  Haziran  2024
TÜRSAB Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı, Genel Merkezimizde Gerçekleşti
HABERİ OKU
11  Haziran  2024
Yönetim Kurulu Başkanımız ve DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Firuz Bağlıkaya, "DEİK Y...
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
14  Haziran  2024
Kurban Bayramında Yolcu Taşıma Faaliyetlerine Yönelik Hususları Düzenleyen Baka...
HABERİ OKU
14  Haziran  2024
Trafik Güvenliğinin Sağlanması İçin Ülke Genelinde Yaz Mevsimi Süresince Gerekl...
HABERİ OKU
13  Haziran  2024
Sağlık Turizmi Ticaret Bakanlığı Destekleri Bilgilendirme Semineri Hakkında Duy...
HABERİ OKU
13  Haziran  2024
Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Bünyesinde Bulunan Saray, Köşk, Kasır, Müzele...
HABERİ OKU
12  Haziran  2024
Birliğimizin Maliki Olduğu Kütahya, Çavdarhisar’daki Gayrimenkulün Kiralanması ...
HABERİ OKU
11  Haziran  2024
Saray Yeraltı Şehri'nin I. Derece Arkeolojik Sit Alanı Olması Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
06  Haziran  2024
Seyahat Acentalarının Bilet Departmanına Yönelik Uçak Bileti Satış Personeli Ye...
HABERİ OKU
06  Haziran  2024
Uygulanacak Kanuni Faiz Oranı Hakkında Duyuru
HABERİ OKU