KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA

Son günlerde bazı odaklarca çeşitli mecralarda TÜRSAB’ın adı anılarak TÜRSAB’la, seyahat acentalarıyla, turizmle ilgili olmayan hususlar dile getirilerek meslek birliğimiz tartışmaların içine çekilmeye çalışılmaktadır. Açıktır ki bu asılsız ve mantıksız ilişkilendirmelerle seyahat acentalarının kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütüne zarar verilmek istenmektedir.

Bu odakların TÜRSAB’ı hedef almalarının nedeni, meslek örgütü olarak son yıllarda seyahat acentalarının haklarını korumakta ve mesleği savunmakta aldığı güçlü tavırdır.

TÜRSAB Genel Kurulu’nun iradesini yok etmeye, yok saymaya muvaffak olamayanlar, kötü niyetlerini yalanlarla örülmüş algı çalışmalarıyla servis ederek kamuoyu nezdinde kurumun ve yöneticilerin itibarını yok etmeye çalışıyor. Çünkü TÜRSAB, seyahat acentalarının hakkını korurken, bazılarının diğer üyelerimizin haklarını yok sayarak haksız kazançlar sağlamalarına engel olmak için tüm gücüyle yetkilileri bilgilendirip bu haksız kazançları, vurgunları ortaya çıkarmaktadır.

Bu dedikodu kaynakları, geçmişte kişisel çıkarları uğruna seyahat acentalarını ve TÜRSAB’ı zarara uğratan kişiler tarafından beslenmektedir.

Bu odaklar; geçmişteki Başkanlığı sonrasında hiçbir zaman TÜRSAB’ta bir görevi ve yetkisi bulunmayan, TÜRSAB’a üye binlerce seyahat acentasından sadece bir seyahat acentasının temsilcisi olarak katıldığı son genel kurulumuzda oy birliği ile divan başkanlığına seçilen, üyesi olduğu Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği ile kurulmuş çok sayıda üyesi olan Yüksek İstişare Kurulu’nun sadece istişari işlevi olduğunu göz ardı ederek, TÜRSAB Eski Başkanı ve Turizm Eski Bakanı Sayın Bahattin YÜCEL’in kişisel görüşleri ile ilgili çeşitli mecralarda yazıp çizerken, asıl hedeflerinin TÜRSAB’a kara çalmak olduğu,  kendisi eski Milletvekili ve Bakan sıfatıyla devlet protokolünün üyesi bir siyasetçi olan Sayın Yücel'in siyasi faaliyetleri üzerinden ilgisiz ve gereksiz bağlantılar icat ederek TÜRSAB’ı konunun merkezine koyma gayretleriyle ortadadır.

TÜRSAB, bir kamu kurumu olarak faaliyet gösteren, ülkemiz ve devletimiz için hiç durmadan çalışan meslek örgütüdür. Hiçbir siyasi görüş TÜRSAB içinde ifade edilemez. TÜRSAB’ta seyahat acentalarının sorunları, turizmin gelişimi, mesleğin korunması dışında bir davranış var olmamıştır. Bugüne kadar siyasetin içine girmemiş TÜRSAB, bundan sonra da girmeyecektir.

Üyeleri tarafından seçilerek göreve gelen TÜRSAB yöneticilerinin devlet ve millet sevgisi sorgulanamayacak kadar büyük ve açıktır. Sadece son günlerde kamuoyunda yer alan demeçler izlense kamuoyu ile paylaşılan her ifadede bu gerçek tartışmasız olarak görülecektir. 
Bu konuda daha fazla açıklama yapmak, kötü niyetlilerin, meslek örgütü TÜRSAB’ı çekmeye çalıştıkları tuzağa düşmek demek olacağından konuyu kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

Ancak burada vurgulamak isteriz ki seyahat acentalarının haklarına kendi çıkarları için el atanlarla mücadele etmeye, devletimiz ve milletimiz için, Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızla el ele Türkiye Yüzyılında belirlenen hedeflere ulaşmak için çalışmaya devam edeceğimizi bu vesileyle bir kez daha belirtiriz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği
TÜRSAB

TÜM HABERLER
05  Mart  2024
Birliğimiz ve Türk Hava Yolları İş Birliği ile “Cakarta Türkiye Tanıtım Etkinli...
HABERİ OKU
04  Mart  2024
TÜRSAB Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı, Genel Merkezimizde Gerçekleşti
HABERİ OKU
01  Mart  2024
Trakya BTK Yönetimi'nin Ev Sahipliğinde Kahvaltı Etkinliği Düzenlendi
HABERİ OKU
29  Şubat  2024
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Batı Karadeniz BTK Başkanımız Ercan Güne...
HABERİ OKU
28  Şubat  2024
Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz Bağlıkaya, İstanbul Oyuncak Müzesi’ni Ziyaret E...
HABERİ OKU
28  Şubat  2024
Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti
HABERİ OKU
28  Şubat  2024
Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçe...
HABERİ OKU
27  Şubat  2024
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti TÜRSAB Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
05  Mart  2024
"Vize Sorunları İstişare Toplantısı" Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
04  Mart  2024
Enformasyon Memurluğu Sınavı Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
02  Mart  2024
Turistik Karaelmas Ekspresi Seferlerine Başlıyor
HABERİ OKU
28  Şubat  2024
ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
27  Şubat  2024
Havayolu Bilet Satış Acentaları Çalıştayı Sonuç Raporu Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
26  Şubat  2024
Zorunlu Plus Seyahat Sigortaları Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
24  Şubat  2024
Berat Kandilimiz Mübarek Olsun
HABERİ OKU
23  Şubat  2024
Seyahat Acentalarımıza Özel Turistik Trenler İçin Talep Toplanması Hakkında TCD...
HABERİ OKU