DRV ALMAN SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ YILLIK KONGRESİ 28 EKİM 2016/ BERLİN

28 Ekim 2016 tarihinde, DRV Alman Seyahat Acentaları Birliği Yıllık Kongresi açılışı Berlin’de DRV Başkanı Norbert Fiebig ve Birliğimiz Başkanı Başaran Ulusoy tarafından gerçekleştirilmiştir. DRV’nin 63 yıllık tarihinde ilk defa bir Türk Başkan Yıllık Kongre’de konuşma yapmıştır.  İlgili açılışta bu sene Kuşadası’nda yapılması planlanan ve ertelenen DRV Yıllık Kongresi’nin, TÜRSAB evsahipliğinde 2018 yılında Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde yapılacağı açıklanmıştır.

DRV Başkanı Fiebig DRV Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, etkinliği Türkiye’de gerçekleştirememekten duyduğu üzüntüyü ifade ederek "Bu toplantıyı aslında gerçekten seve seve Türkiye´de, Kuşadası´nda çok yapmak istedik. Bunun için yeterince katılımcıya heyecanımızı aşılayıp kazanamayacağımızı anlayınca Türkiye´deki ev sahibimiz TÜRSAB ile uzun, yoğun ve karşılıklı güven dolu görüşmelerle bir hayli zorlayarak bu toplantıyı 2018 tarihine erteleme kararını aldık. Şimdiki beklentimiz, iki yıllık bir süre için ertelenen bu toplantıya talebin o zaman çok yüksek olacağı yönündedir" şeklinde konuştu.

Fiebig konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu kararı zorlayarak verdik diyorum çünkü, ve bu burada bulunan hemen hemen herkes için geçerlidir, hepimizin Türkiye´deki ortaklarımız ve arkadaşlarımızla kurduğumuz ilişkiler artık çok eski ve sıkı ilişkilerdir. Aynı zamanda da özellikle Türkiye için hiç de kolay olmayan bu dönemde güçlü bir dayanışma gösterisini de yapmak istemiştik. Bu ne yazık ki mümkün olamadı, fakat buna rağmen TÜRSAB ile Başaran Ulusoy´un Berlin´e gelip bize burada bir mesaj vermesi doğrultusunda ortaklaşa ve dostça bir çözüm bulabildiğimiz için çok sevinçliyim. Başaran Ulusoy´a "hoş geldiniz" deyip, bize hitap etmesi kendisini sahneye çağlıyorum."

DRV Başkanı Fiebig’in ardından bir konuşma gerçekleştiren TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise Türk-Alman dostluğuna vurgu yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

"Bayanlar, Baylar, sizi TÜRSAB adına saygıyla selamlıyorum, kongrenizin başarılı olmasını diliyorum. Aslında bu kongre şimdi bu saatlerde Kuşadası´nda olacaktı. Ancak katılım azlığından dolayı 2018´e ertelenmeye karar verdik. Ben burada DRV başkanı sayın Fiebig´in Türkiye konusundaki desteklerini asla unutmayacağım. Türkiye´yi Türkler kadar sevdiğinizden eminim. Burada değerli meslektaşım Bay Fiebig´i alkışlamanızı isteyeceğim.

40 yıl Türk-Alman turizm ilişkileri

Bu sene, Türk-Alman turizm ilişkilerinin 40ncı yılı. Bu kırk yıl boyunca hep beraber mücadele ettik, bu mücadelede Alman seyahat acentalarının payı çok büyük. Almanya, Türkiye´ye en çok ziyaretçi gönderen ülkedir. Alman vatandaşlarının ve turizm endüstrisinin bu senede her şeye rağmen bir kez daha sadık müşteri kaldıklarını gördük. Evet, dünyada sıkıntı var.

Sıkıntıları beraber kenetlenerek aşabiliriz

Siyasi ve toplumsal sıkıntılar var, ama bütün bu sıkıntıları kenetlenerek aşacağımızı biliyorum. Bu sıkıntıyı turizmci olarak aşacağımızı biliyorum. Turizmde sıkıntı yok, dünyada sıkıntı var. Bu ancak turizmin gücüyle, enerjisiyle aşılabilir. Oteller gördükleri bütün sıkıntılara rağmen kalitelerini korudu, tüm müşteri memnuniyeti ölçmelerinin ilk sıralarında yine bu yıl Türk otelleri var.

Türkiye otelleri, kalitesini koruyabildi

Ürün kalitesini kanıtladı, sıra çok değerli Alman dostlarımızın. Bu yıl Türkiye yine iki milyon Alman misafiri ağırladı ve onlar ülkelerine memnun olarak döndü. Politikanın üstünde bir turizmi istiyoruz. Sizden ürünlerimizi korumamızı istiyoruz. Bu sıkıntılı dönemde Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti´ne yakıt desteğine yönelik talepleri seyahat acentası birliği olarak ilettik. Sonunda bu konuda bana destek olan ekip arkadaşım Burak Tonbul ve danışmanım Hüseyin Baraner´i sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Türkiye´ye gelin, yine misafirimiz olun!

İstanbul´da Alman misafirlerimizi onbinlerce yıllık tarih ve kültürün bir manevi yolculuğu ve eğlenceli mekanların en güzelleri kendilerini beklemektedir. Bodrum´da Ege'nin mavisi, doğanın yeşili, Ege mutfağının tatları, oradaki rüzgarların esintisi sizi tarihin derinliklerine götürür. Antalya´da aile ve çocuğunuzu harika bir konforla, sıcak güneşiyle, en genç tesislerle güzel bir tatil yapma imkanını verir. Gelin, yine misafirimiz olun!

Teröre karşı barış pasaportunu taşıyalım

Buraya kadar başkan olarak konuştum. Yetmiş senesinde, Almanya´ya ilk gittiğim seneydi, Alman dostlarımızdan çok şey öğrendim. Fenerbahçe´de bir dönem başkan yardımcılığı yaptığımda, o zaman daha Türkiye´de sahalarımız yoktu, kamplarımızı tercihen benim fikrimle Almanya´da yaptık. 1952'den bu yana aile şirketimizde hep Alman Mercedes otobüsleri kullandık. Değerli Alman dostlarımı şu yarışmaya da davet edebilirim: 1972´den bu yana oynamış olan tüm Alman milli futbolcuları sayabilirim. Evet, bunları anlattıktan sonra sizi 2018 yılında Kuşadası´nda çok büyük bir memnuniyetle ağırlayacağımızı ve teröre karşı barış pasaportunu taşıyan turizm sektörü sizlerin sayesinde yeşerecek, sizlerin sayesinde büyüyecek ve Türkiye´nin size ihtiyacı var. Teşekkür ederim."

TÜM HABERLER
04  Mart  2021
TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Heyeti Kırıkkale Valisi Sayın Yunus Sez...
HABERİ OKU
04  Mart  2021
Milletimizin Başı Sağolsun
HABERİ OKU
03  Mart  2021
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
03  Mart  2021
TÜRSAB Harput Bölge Temsil Kurulu Heyeti Tunceli Valisi Sayın Mehmet Ali Özkan’...
HABERİ OKU
03  Mart  2021
TÜRSAB Dumlupınar BTK'ya Ziyaret
HABERİ OKU
02  Mart  2021
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
01  Mart  2021
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
27  Şubat  2021
TÜRSAB Harput Bölge Temsil Kurulu Başkanımız Fazıl Mustafa Öktem, Bingöl Valisi...
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
02  Mart  2021
Turizmin Yeni Rotası: TÜRSAB ROTA Canlı Yayını
HABERİ OKU
02  Mart  2021
Filipinler Cumhuriyeti Yeni Koronavirüs Tedbirleri Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
02  Mart  2021
Alternatif Turizm Türkiye Canlı Yayını
HABERİ OKU
02  Mart  2021
Gastronomi Sohbetleri Canlı Yayını
HABERİ OKU
01  Mart  2021
ENFORMASYON MEMURLUĞU SINAVLARI VE ÜCRETSİZ ONLINE HAZIRLIK EĞİTİMİ HAKKINDA DU...
HABERİ OKU
01  Mart  2021
International Silk Road Summit
HABERİ OKU
28  Şubat  2021
Kültür Keşifleri Canlı Yayını
HABERİ OKU
25  Şubat  2021
HALKBANK TÜRSAB İŞ BİRLİĞİ İLE TÜRSAB ÜYESİ SEYAHAT ACENTALARINA ÖZEL KREDİ DES...
HABERİ OKU