KARADENİZ VE AKDENİZ BÖLGELERİNDEN 300 SEYAHAT ACENTASI İZMİR’DE BULUŞTU

10  Şubat  2019

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), İzmir turizmini hareketlendirmek için Akdeniz ve Karadeniz Bölgelerinde faaliyet gösteren 300 seyahat acentasını, İzmir’e iş geliştirme ve inceleme gezisine götürdü. Akdeniz ve Karadeniz acentaları Ege Denizi’nde buluştu.

7 Şubat tarihinde İzmir’e gelen 300 seyahat acentası temsilcisi İzmir, Kemeraltı, Kordon, Birgi, Ödemiş, Gölcük, Çeşme, Alaçat, Şirince, Meryem Ana ve Efes’i içeren 4 günlük tura çıkarıldı. İç turizmde İzmir’i ön plana çıkarmak için yapılan gezinin 3’üncü gününde, Hilton Otel’de istişare toplantısı ve ardından gala yemeği düzenlendi. İzmir’de faaliyet gösteren seyahat acentaları, yemekte Karadeniz ve Akdeniz Bölgesi seyahat acentalarıyla bir araya geldi. Yemeğe 450 seyahat acentası temsilcisi katıldı. TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, yemek öncesinde İzmir’e gelen seyahat acentası temsilcileriyle buluştu. Bağlıkaya, acentalara yeni yasa çalışmaları ve TÜRSAB faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra sorulara yanıt verdi. Bir buçuk saat süren söyleşinin ardından 450 seyahat acentası temsilcisinin katıldığı yemeğe geçildi. TÜRSAB Başkan Yardımcısı Bedirhan Bayka, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Halil Kalay, Nezih Hacıalioğlu, Ege BTK Başkanı Tolga Gencer, Batı Antalya BTK Başkanı Rıza Perçin, Batı Akdeniz BTK Başkanı Özgen Uysal, Doğu Karadeniz BTK Başkanı Hasan Volkan Kantarcı ve Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar gecede hazır bulundu. Seyahat acentalarının yemeğine İzmir İl Kültür Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇETOB) Başkanı Yakup Demir ve İzmir SKAL Kulübü Başkanı Emre Gezgin de katılımlarıyla destek verdi.   

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, yemekte yaptığı konuşmasında İzmir’in turizm için önemine değindi. “Tanıtım neferleri olan seyahat acentalarını yeni ürünlerle tanıştırmak üzere bu toplantıları düzenlemeye karar verdik. Bölge Temsil Kurullarımızla iç ilişkilerimizi geliştirmek için adımlar atıyoruz. Bugün burada 4 Bölge Temsil Kurulumuza bağlı seyahat acentalarını, İzmir bölge acentalarımızla bir araya getirdik. Türkiye’ye gelen turistin 25 milyondan fazlası İstanbul ve Antalya’ya geliyor. İzmir’in hak ettiği yerde olmadığını düşünüyoruz. İstanbul gibi önemli bir turizm pazarına sadece 45 dakikalık uçuş mesafesindeki İzmir’i, turizm açısından kalkındırmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızın ve yabancı turistlerin tatil için buraya gelmelerini hep beraber sağlamalıyız. Yeni turlar, yeni iş birlikleri, ticari ilişkiler tesis edilebilmesi için buradayız. Bunun için bu geceyi düzenledik ve sık sık bu gezileri tekrarlayacağız” dedi.

TÜRSAB Ege Bölge Temsil Kurulu Başkanı Tolga Gencer, yaptığı konuşmada İpek Yolu’nun doğudaki son durağı olan İzmir’de 350 seyahat acentasının hizmet verdiğini ve bölgede 50 bin yatak kapasitesinin olduğunu söyledi. “Gelin, hep beraber Ege’nin incisi İzmir’in üzerindeki bu ölü toprağını atalım, İzmir markasını parlatalım. İzmir’i 12 ay boyunca farklı alternatiflerle pazarlayabileceğimiz bir destinasyon haline getirelim” dedi.

İzmir İl kültür Müdürü Murat Karaçanta TÜRSAB’a İzmir buluşması için teşekkür etti. “Bu anlamlı buluşma için İzmir’in seçilmesi bizi çok mutlu etti” diyen Karaçanta, konuşmasında belgesiz acenta faaliyetlerinin önüne geçmek ve haksız rekabeti engellemek için 2017-2018 yılları içinde 255 denetim faaliyeti gerçekleştirildiğini vurgulayarak, kaçakla etkin mücadele ettiklerini söyledi. 

Konuşmaların ardından Agean Band Grubu müzik performansıyla geceye katılanlara keyifli anlar yaşattı. TÜRSAB seyahat acentaları buluşmasının bir sonraki durağı Kapadokya olacak.

TÜM HABERLER
18  Nisan  2019
Özel TÜRSAB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muzeniyet Töreni Gerçekleştirildi
HABERİ OKU
17  Nisan  2019
Şırnak Tanıtım ve Bilgilendirme Gezisi Güneydoğu Anadolu BTK Tarafından Gerçekl...
HABERİ OKU
17  Nisan  2019
Şırnak Tanıtım ve Bilgilendirme Gezisi Güneydoğu Anadolu BTK Tarafından Gerçekl...
HABERİ OKU
17  Nisan  2019
Uganda Büyükelçiliği Başkatibi Joseph Barıgye’nin Türsab Ziyareti
HABERİ OKU
15  Nisan  2019
Turizm Haftası Kutlu Olsun!
HABERİ OKU
12  Nisan  2019
İlayda Yoldemir Genç Bayanlar Kategorisinde Avrupa Şampiyonu Oldu
HABERİ OKU
12  Nisan  2019
TÜRSAB Akademi Biletleme Eğitimi Trabzon’da Gerçekleştirildi
HABERİ OKU
10  Nisan  2019
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
18  Nisan  2019
Enformasyon Memurluğu Ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları
HABERİ OKU
17  Nisan  2019
Göbeklitepe’nin Ziyarete Kapalı Olacağı Tarihler Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
16  Nisan  2019
İlker Ünsever ile Turizm Hukuku
HABERİ OKU
16  Nisan  2019
Sunexpress Teminat Mektuplarının Zorunluluğunun Kaldırılması Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
15  Nisan  2019
Firuz Bağlıkaya İle TÜRSAB Gündemi
HABERİ OKU
15  Nisan  2019
Ömer Kartın ve Melek Gözübüyük İle Gastronomi Sohbetleri
HABERİ OKU
15  Nisan  2019
Firuz Bağlıkaya NTV’ye Konuk Oluyor
HABERİ OKU
15  Nisan  2019
Acenta Kart Uygulaması Hakkında Duyuru
HABERİ OKU