TÜRSAB’DAN TRAKYA SEYAHAT ACENTALARINA GAP TANITIM TURU

TÜRSAB’DAN TRAKYA SEYAHAT ACENTALARINA GAP TANITIM TURU

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), iç turizm pazarını hareketlendirmek, yeni destinasyonlar açılmasını sağlamak ve kültür turizmine katkıda bulunmak amacıyla keşif gezileri düzenlemeye devam ediyor.

Daha önce Bursa, İzmir, Antalya, Kapadokya ve Karadeniz’e yapılan tanıtım gezilerinin son durağı Güneydoğu Anadolu Bölgesi oldu.

TÜRSAB GAP ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulları, bölgeler arasındaki tanıtımı sağlamak, iş geliştirme ve yeni iş imkanlarının oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla, Trakya Bölge Temsil Kurulu’nu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne davet etti. Tanıtım gezisine 20 seyahat acentası temsilcileri katıldı.

TÜRSAB GAP BTK Başkanı Soner Bacaksız’ın ev sahipliğinde 1 Ekim’de başlayan ziyaretin ilk durağı Gaziantep oldu. Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayan tanıtım gezisinde; Gaziantep Kalesi, Hamam Müzesi, Bakırcılar Çarşısı ve Gümrük Han gibi şehrin tarihi ve turistik noktalarına geziler düzenledi. Seyahat acentası temsilcilerine kentin turizm potansiyeli hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Geziye Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdem Güzelbey’in yanı sıra İl Kültür Müdürlüğü temsilcileri de eşlik etti.

Tanıtım gezisinin ikinci durağı ise Şanlıurfa’ydı. Seyahat acentası temsilcileri Halfeti’de tekne turu yaptı. Sular altında kalan Savaşan Köyü’nü gezen katılımcılar gezi boyunca şehrin yöresel lezzetlerini de tattı.  Gezi kapsamında, Türkiye’nin en büyük müzesi Şanlıurfa Urfa Arkeoloji Müzesi, Balıklı Göl ve dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe ziyaret edildi.

Bölgeler arası tanıtım gezilerinin önemine dikkat çeken TÜRSAB GAP BTK Başkanı Soner Bacaksız; “Trakya bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acentalarımızı davet ederek, bölgemizi tanıttık ve burada kültür turizmi yapan acentalarımızla tanıştırdık. Trakya BTK’ya bağlı acentalarımızın bölgemize daha çok kültür turu yapmalarıyla alakalı gerekli girişimlerimizi yaptık. Bölgemizi daha iyi tanıtarak ilerleyen dönemde daha fazla kültür turu yapmaları konusunda bütün alternatifleri sunduk. Şanlıurfa ve Gaziantep gezilerimizde özellikle Zeugma Mozaik Müzesi ve tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe büyük ilgi gördü” dedi.

Gezinin ikinci bölümü Güneydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu organizasyonuyla Mardin’de devam etti.

Seyahat acentası temsilcileri süryanilerin en önemli kutsal mekanlarından Deyrulzefaran Manastırı’nın yanısıra, eski Mardin evleri, Ulu Camii, Eski Postane Binası’nı ve Şehiye Camii’ni gezerek kentin tarihi ve tursitik noktalarına dair bilgiler aldı.

Bölgeler arasındaki tanıtımı güçlendirmeyi amaçlayan gezinin son adresi Diyarbakır oldu. Diyarbakır Ulu Camii, Hasanpaşa Hanı, 4 Ayaklı Minare, Diyarbakır Surları, Hevsel Bahçeleri ve Hz. Süleyman Camii gibi simgesel yapılara yapılan ziyaretle sona erdi.

TÜRSAB Güneydoğu Anadolu BTK Başkanı Mehmet Akyıl gezinin bölge turizmine katkı sunduğunu belirtti. Akyıl, “TÜRSAB tarafından düzenlenen bu tür organizasyonlar bölge turizmine büyük katkı sağlıyor. Bölge temsil kurulları ve tur operatörlerinin farklı bölgelerde bir araya gelip illerimizin turizm bölgelerini görmeleri çok önemli. Başta Firuz Bağlıkaya olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

TÜM HABERLER
21  Kasım  2019
Vize Hizmetleri Eğitimi Manavgat-Side BTK'da Gerçekleşti
HABERİ OKU
20  Kasım  2019
Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya, Şişli BTK'mıza Bağlı Seyahat Acen...
HABERİ OKU
20  Kasım  2019
Vize Hizmetleri Eğitimi Alanya BTK'da Gerçekleşti
HABERİ OKU
19  Kasım  2019
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
19  Kasım  2019
2019 - 2020 Hac ve Umre İstişare Toplantısı Gerçekleşti
HABERİ OKU
19  Kasım  2019
TÜRSAB’a 9+1 Turizm Yol Güzergah Belgesi ile İlgili Önemli Gelişme
HABERİ OKU
18  Kasım  2019
Firuz B. Bağlıkaya, İstanbul Turizm Platformu Lansmanı Öncesinde Ekrem İmamoğlu...
HABERİ OKU
17  Kasım  2019
Büyük Antalya Buluşması Gerçekleşti
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
20  Kasım  2019
Türkistan Bölgesi Günleri
HABERİ OKU
19  Kasım  2019
Tarihi Yarımada Koşusu Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
19  Kasım  2019
Sudan İnsani Yardım Kampanyası
HABERİ OKU
19  Kasım  2019
ACE of M.I.C.E. EXHIBITION Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
18  Kasım  2019
TÜRSAB Rota Eğitimi / TÜRSAB Genel Merkezi
HABERİ OKU
18  Kasım  2019
Litvanya Cumhuriyeti Tanıtım Sunumu ve B2B Workshop, 21 Kasım 2019, TÜRSAB Gene...
HABERİ OKU
15  Kasım  2019
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 36'ıncı Yılını Kutluyoruz
HABERİ OKU
15  Kasım  2019
İlker Ünsever ile Turizm Hukuku
HABERİ OKU