TÜRSAB SİZİN İÇİN VAR

TÜRSAB, acentaların ve tüketicilerin haklarını korumak için var!

Bu kapsamdaki acil önlem ve çözümlerin yapılmasını gerektirdiğinden birliğimizce Türsab Tatil Meleği Projesi geliştirilmiştir.

Öncelikle sizi TÜRSAB TATİL MELEĞİ ile tanıştıralım.

TÜRSAB TATİL MELEĞİ, özellikle internet üzerinden seyahat acentalığı ürünlerini satın alan tüketicileri kaçak acentalardan korumak için hazırladığımız bir önlem sistemidir. Bu sayede tatilci, işletme belgesine sahip yasal yükümlülüklerini yerine getiren seyahat acentalarından hizmeti satın alacak ve böylelikle sıkça yaşadıkları mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacaktır. Tüketici, TÜRSAB Tatil Meleği kullanımı ile kendisini koruduğu kadar seyahat acentalarına karşı haksız rekabet oluşturan kaçak faaliyetlerin engellenmesi yönünde de çok önemli bir adım atmış olacaktır.
Birliğimiz, TÜRSAB Tatil Meleği’ni, tüm ülke çapında, geleneksel ve dijital yollarla yoğun bir şekilde tanıtımını gerçekleştirecektir. Oluşturulan kamuoyu ile TÜRSAB TATİL MELEĞİ kullanımı yaygınlaştırılacak ve böylece yetkisiz kişi veya kuruluşların internet üzerinden seyahat acentalığı ürünü pazarlamasının ve satışının önüne geçilecektir.
Sayın üyelerimizin, gerek TÜRSAB TatilMeleği logosu gerekse kare kod uygulamasını öncelikle web sitelerinde kullanımını sağlaması, logoyu sosyal medya kanalları ile paylaşım sitelerinde hızla uygulayarak, TÜRSAB TATİL MELEĞİ algısını en kısa zamanda yerleştirilmeye çalıştırılması önem arz etmektedir.

TÜRSAB Tatil Meleği ne işe yarar?

  • İnternet üzerinden hizmet satın almak isteyen tüketici, TÜRSAB Tatil Meleği üzerindeki logoya tıkladığında, onaylı acenta sertifikasına erişir ve hizmeti, seyahat acentasından satın aldığına emin olur.
  • Tüketici, hizmeti seyahat acentasından satın almakla koruma altında olduğunu hisseder.
  • Bakanlığın denetimi ve Meslek Birliği TÜRSAB’ın gözetimi altında faaliyet gösteren seyahat acentalarının kurumsal kimlik ile güvenceli bir hizmet sunduğunu gösterir. Kaçak seyahat acentalığı faaliyetinden korur.


TÜRSAB Tatil Meleği logosu ve kare kodu, nasıl çalışır?

  • Üyelerimiz, adlarına kayıtlı veya kullanım hakkını elde ettiği domain (web sitesi alan adı) adresleri ile sosyal medya hesaplarında kullanacakları TÜRSAB TATİL MELEĞİ logosu ve kare kodunu, işbu duyuru ekinde yer alan sözleşme şartları dahilinde kullanabileceklerdir.


TÜRSAB Tatil Meleği logosuna ve kare koduna nasıl sahip olacaksınız?

  • Üye seyahat acentamızadına özel olarak oluşturulacak olan logo ve kare kodu; ilişikte ekte yer alan sözleşmenin ıslak imzalı bir şekilde TÜRSAB HUKUK Departmanına iletilmesinden sonra; TÜRSAB web sitesi üzerindeki “Üyelere Özel” bölümüne giriş yaparak temin edilecektir.
  • Üyelere Özel bölümünün giriş şifresi, TÜRSAB Acenta Sicil kayıtlarında yer alan yetkili mail adreslerine gönderilecektir. TÜRSAB sicil kayıtlarında herhangi bir mail adresi bulunmayan üyelerin, öncelikle Acenta Sicil Departmanına mail adresi bildirimlerini ıslak imzalı olarak yapmaları gerekmektedir.
  • Üyelere Özel giriş şifresini kaybeden veya unutan kullanıcılar; arge@tursab.org.tr mail adresine gönderecekleri mail ile “Üyelere Özel” bölümü giriş şifresi talebinde bulunabilecektir.