IATA Üyesi Seyahat Acentalarının Dikkatine Önemli Duyuru!!!

IATA BSP Türkiye Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen yazıda;  

Finansal inceleme dökümanlarının internet sayfasına yüklenmesi konusunda acentalarımıza hatırlatma yapılmasıyla ilgili duyuru aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

“Sayın Acenta Yöneticisi,

IATA ile yapılmış olan Seyahat Acentalığı anlaşması gereğince, acentalarımızın finansal durumlarının periyodik olarak incelenmesi gerekmektedir.

Bu şartın sağlanabilmesi amacıyla 08 Mayıs 2013 tarihinde bütün acentalarımıza 2012 yılına ait Vergi Dairesi Onaylı Bilanço ve Gelir Tablosu’nun IATA Finansal İnceleme Portalı’na nasıl yüklenmesi gerektiğini anlatan bir e-posta mesajı gönderilmiştir.

Eğer 08 Mayıs tarihinde yıllık finansal inceleme için IATA’dan herhangi bir e-posta mesajı almadıysanız, lütfen info.tr@iata.org adresine “IFAP” konu başlığında bir e-posta mesajı gönderiniz ve mesajınızda IATA acenta kodunuzu ve finansal dökümanların IATA Finansal İnceleme Portalı’na yüklenmesinden sorumlu olacak arkadaşınızın e-posta adresini belirtiniz.

IATA Finansal İnceleme Portalı acentaların finansal dokümanlarını IATA’ya iletebilecekleri tek yol olup, başka bir şekilde finansal dokümanların tarafımıza iletilmesi mümkün değildir. Konu hakkında herhangi bir sorunuz olursa, lütfen yukarıda belirtilen e-posta adresini kullanarak bizimle kontak kurunuz.

Finansal dokümanların IATA Finansal İnceleme Portalı’na yüklenmesi için son tarih 30 Haziran 2013, Pazar günüdür.

Bahsi geçen 2012 yılına ait Vergi Dairesi Onaylı Bilanço ve Gelir Tablosu’nun verilen son yükleme tarihine kadar IATA Finansal İnceleme Portalı’na yüklenmemesi durumunda acentanıza ilgili Resolution kurallarının (“Notice of Irregularity” düzenlenmesi ve IATA ile yapmış olduğunuz Yolcu Satış Acentalığı Anlaşması’nın iptali) uygulanacağını önemle hatırlatmak isteriz.”